RESULTS - VŢSLEDKY

International Dog Show Brno CZE 09.02.2008 - group judge Mr.M.Vretenicic SCG
DOGS
Youth class
1.Exc. CAJC Estet Classic Gonfalonier 10.12.2006
B: O.Onuchina+N.Kasemets, O: P.Lorencova (Gaysyde Christmas Spirit - Gaysyde Christmas Magic)

Open class
1.Exc, CAC, r.CACIB Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Champion class
1.Exc CAC, CACIB, BOB, 3BIG Ich. Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

BITCHES
Youth class
1.Exc, CAJC Beauty In My Eyes Bohmar 13.12.2006

B: B.Kombercova, O: E.+R.Dufkovi, (Eikica Clever Clive - Airy Elfs Junos Beauty)

Champion class
1.Exc. CAC, CACIB Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

International Dog Show Trencin SVK 27.01.2008 - group judge Mrs.L.Fintorova SVK
DOGS
Open class
1.Exc. CAC, r.CACIB Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Champion class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB, BIG Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

National Dog Show Olomouc CZE 13.01.2008 - (group judge Mr.Ing.S.StefÝk SVK, BOD judge Mrs.L.Ubrova CZE)
DOGS
Champion class
1.Exc CAC, NV, BOB, BIG, BOD Ich. Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

BITCHES
Youth class
1.Exc, CAJC Beauty In My Eyes Bohmar 13.12.2006

B: B.Kombercova, O: E.+R.Dufkovi, (Eikica Clever Clive - Airy Elfs Junos Beauty)

2.VG Black Beauty Bohmar 13.12.2006
B: B.Kombercova, O: J.Laszloova, (Eikica Clever Clive - Airy Elfs Junos Beauty)

Champion class
1.Exc. CAC, NV Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

International Dog Show Praha CZE 17.11.2007 - group judge Mr.P.Rehanek CZE
DOGS
Intermediate class
1.Exc. CAC Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc, CAC, CACIB, BOB, 5BIG Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.VG Enterprise View Jumping Jet 03.10.2005
B: M.Prochazkova, O: M.Sedlackova (Rugged Coast - Boogie-Woogie Jumping Jet)

Champion class<{r> 1.Exc. CAC, r.CACIB Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. r.CAC Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

BITCHES
Youth class
1.Exc. CAJC Black Pearl Bohmar 13.12.2006
B: B.Kombercova, O: E.Mizerova, (Eikica Clever Clive - Airy Elfs Junos Beauty)

2.Exc, Beauty In My Eyes Bohmar 13.12.2006

B: B.Kombercova, O: E.+R.Dufkovi, (Eikica Clever Clive - Airy Elfs Junos Beauty)

Champion class
1.Exc. CAC, CACIB Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

International Dog Show Dortmund GER 14.10.2007 DOGS
Youth class
1.Exc. JVDH, junior Bundessieger Estet Classic Gonfalonier 10.12.2006
B: O.Onuchina+N.Kasemets, O: P.Lorencova (Gaysyde Christmas Spirit - Gaysyde Christmas Magic)

2.Exc. r.JVDH Awesome Ted Affair 06.09.2006
B: F.B. u. E. Ehlert, O: Ehlert (Tyrur Ted - Blue Heanie)

3.VG Harringays Jay Jay One 07.06.2006
B: Klinke-Niemeyer, O: Niemeyer (Leader Dontstop - Harringays Dazzling Dream)

Chanpion class
1.Exc. VDH, r.CACIB Snatcher's Adamant 25.3.2004
B:: B.Peterson, O: F.Belgherbi, (Aroi Aryal Winter Time Blues - Seaferer Demeuve)

Open class
1.Exc VDH, CAC, CACIB, BOB, Bundessieger Fionn Clann Jagger Ailin 27.05.2005
B: C.Arhipova, O: R.Posa (Windrock Fernando - Hyperion Midnight Garden)

2.Exc. r.VDH, r.CAC Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

3.VG Benghazis Duke Of The Wind 16.06.2005
B/O: I.Roth (Estet Classic Flibustjer - Benghazis Be Free Beverly)

BITCHES
Youth class
1.Exc. JVDH, junior Bundessieger Tahuaras Autumn Sun 20.08.2006
B/O: H.+P.Friedrich (Jets As You Like It - Happy Hunters JAdore)

2.Exc. r.JVDH Blues In The Dark Ad Honores 28.11.2006
B: F.Belgherbi, O: B.u.G.Preising (Snatchers Adamant - Out Of The Blue Ad Honores)

3.Exc. Lady Harringays 27.10.2006
B: G.Walter, O: D.Niemeyer (Crash - Annamore Marie)

4.Exc. Awenita Affair 06.09.2006

B: F.B.Ehlert, O: P.+G.Richlofsky (Tyrur Ted - Blue Meanie)

Champion Class
1.Exc VDH, CACIB, Bundessieger Karkatis Paloma Piccaso 7.7.2004
B/O: R.Posa (Jets Whatever You Like - Latilla Dell Attimo Fuggente)

Open class
1.Exc. VDH, CAC, r.CACIB Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.VDH, r.CAC Cassandra Off Royal Line 04.08.2003
B: B.Langsberg, O: I.de Prins (Collages Eldorado - Artemis Off Royal Line)

3.Exc. Benghazis Dizzy of Your Beauty 16.06.2005
B: I.Roth, O: M.Wensierski (Estet Classic Flibustjer - Benghazis Be Free Beverly)

4.Exc. Biene Maya von der Saalmuhle 21.10.2003
B: C.Smutzler, O: K.Hollrich (Collage's Gandhi - Damrak's Ardency Girl)

International Dog Show C.Budejovice 06.10.2007 - group judge Mr.V.Panuska CZE, BIS junior judge Mrs.L.Ubrova CZE
DOGS
Youth class
1.Exc. CAJC, res.BIS junior Estet Classic General For Decuma 10.12.2006
B: O.Onuchina+N.Kasemets, O: P.Lorencova (Gaysyde Christmas Spirit - Gaysyde Christmas Magic)

Intermediate class
1.Exc. CAC, CACIB Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Champion class<{r> 1.Exc, CAC, r.CACIB Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

BITCHES
Youth class
1.Exc, CAJC Beauty In My Eyes Bohmar 13.12.2006

B: B.Kombercova, O: E.+R.Dufkovi, (Eikica Clever Clive - Airy Elfs Junos Beauty)

2.VG Black Beauty Bohmar 13.12.2006
B: B.Kombercova, O: J.Laszloova, (Eikica Clever Clive - Airy Elfs Junos Beauty)

Intermediate class
1.Exc. CAC, r.CACIB Candy Sugar Fi-It 25.11.2005
B:/O: J.Sirova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc. CAC, r.CACIB Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Champion class
1.Exc, CAC, CACIB, BOB, BIG D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

International Dog Show Wroclaw POL 29.09.2007 - group judge Mr.V.Vojtek SVK
BITCHES
Intermediate class
1.Exc. CAC, r.CACIB Candy Sugar Fi-It 25.11.2005
B:/O: J.Sirova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Champion class
1.Exc, CAC, CACIB, BOB, 2BIG D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

International Dog Show Tulln AUT 29.09.2007
DOGS
Youth class
1.VG Estet Classic General For Decuma 10.12.2006
B: O.Onuchina+N.Kasemets, O: P.Lorencova (Gaysyde Christmas Spirit - Gaysyde Christmas Magic)

Open class
1.Exc CAC, CACIB, BOB Happy Hunter's Light In Your Eyes 30.06.2005
B: Fam. Knauber, O: Fam. Knauber, (Ch. Jet's Whatever You Like - Ch. Happy Hunter's Heart'n Soul)

Champion class
1.Exc CAC, r.CACIB Ich. Artus Of Camelot's Legend 15.6.2002
B: J.+M.Fischer, O: Ch.Reishofer, (Connor Crowe Di Kiltown Abbey - Noble Spirit Of Chelsea)

BICTHES
Intermediate class
1.Exc. CAC Tatanka Vitka Damask Silk 23.3.2006
B: N.Osvenskaja + Budza, O: MVDr.P.ZaŁkovß, (Estet Classic Feniks - Severny Elf Domino)

2.Exc. r.CAC Katatjuta's Vivian Westwood 30.10.2005
B: B.Koller, O: R.Novak, (Ikarus Vom Monarchenhugel - Katatjuta's Savanna Queen)

3.Exc. Katatjuta's Virginia Wolf 30.10.2005
B: B.Koller, O: S.Rust, (Ikarus Vom Monarchenhugel - Katatjuta's Savanna Queen)

4.VG Katatjuta's Viola DAmore 30.10.2005
B: B.Koller, O: Ing.H.Martin, (Ikarus Vom Monarchenhugel - Katatjuta's Savanna Queen)

Open class
1.Exc. CAC, CACIB, Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC Katatjuta's Uyulala 16.6.2003
B:/O: B.Koller, (Moyou's D'Artagnan - Katatjuta's Savannah Queen)

Champion class
1.Exc CAC, r.CACIB Kiltown Abbey Herne 12.4.2004
B: V.Passerino, O: Ch.Reishofer, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)

Veteran class
1.Exc. Best veteran Katatjuta's Savannah Queen 11.4.1998
B:/O: B.Koller, (Rabbit Terminator Lewis - Genia Von Monarchenhugel)

Club Dog Show KCHCHADP Mlada Boleslav CZE 15.09.2007 - group judge Mrs.V.Sosnovß CZE
DOGS
Youth class
1.Exc. CAJC Estet Classic Gonfalonier 10.12.2006
B: O.Onuchina+N.Kasemets, O: P.Lorencova (Gaysyde Christmas Spirit - Gaysyde Christmas Magic)

Open class
1.Exc CAC Cooliskas Viper 27.6.2005
B: J.Krechowiecka, O: H.Wiener, (Cooliska Ban - Cooliska Cailin)

Champion class
1.Exc CAC, best dog, nominovßn o nejhezŔÝ hlavu greye Ich. Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

BITCHES
Youth class
1.Exc, CAJC, Beauty In My Eyes Bohmar 13.12.2006

vÝtýz soutý×e o nejlepÜÝ pohyb greye, nominovßn na nejhezŔÝ hlavu greye
B: B.Kombercova, O: E.+R.Dufkovi, (Eikica Clever Clive - Airy Elfs Junos Beauty)

Open class
1.Exc. CAC Cooliskas Vuelta 27.6.2005
B:: J.Krechowiecka, O:: J.Braunova, (Cooliska Ban - Cooliska Cailin)

Champion class
1.Exc. CAC, BOB, BIS Gaysyde Marchioness 21.3.2004
vÝtýz soutý×e o nejhezŔÝ hlavu greye, nominovßna v soutý×i o nejlepÜÝ pohyb greye
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

National Dog Show Brno CZE 08.09.2007 goup judge Mr.M.GuniÜ SVK
DOGS
Puppy class
1.VP Estet Classic General For Decuma 10.12.2006
B: O.Onuchina+N.Kasemets, O: P.Lorencova (Gaysyde Christmas Spirit - Gaysyde Christmas Magic)

Intermediate class
1.Exc. CAC Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Champion class<{r> 1.Exc, CAC, national winner Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

BITCHES
Puppy class
1.VP Black Beauty Bohmar 13.12.2006
B: B.Kombercova, O: J.Laszloova, (Eikica Clever Clive - Airy Elfs Junos Beauty)

Intermediate class
1.Exc. CAC Candy Sugar Fi-It 25.11.2005
B:/O: J.Sirova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Champion class
1.Exc. CAC, national winner, BOB, 2BIG Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

International Dog Show Mlada Boleslav CZE 01.09.2007
DOGS
Open class
1.Exc. CAC, CACIB Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

BITCHES
Open class
1.Exc, CAC, CACIB, BOB D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Champion class
1.Exc. CAC, r.CACIB Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC Apokalyptika Zlaty Karlyt 26.8.2002
B:/O: K.Tyl, (Ich.Eikica Simon Says - Bona Ford Bohemia)

International Dog Show Bratislava SVK 19.08.2007
DOGS
Intermediate class
1.Exc. CAC Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB Showline Silent Wish 20.10.2001
B: K.C.Blutecher, O: I.K.Eggan, (Aroi Aryal Winter Time Blues - Sobers Avanti Of Showline)

2.Exc, rCAC Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

3.Exc. Ice Image Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: P.Slastan, (Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

Champion class
1.Exc. CAC, r.CACIB Joasis The Hunter 12.10.2004
B:: M.Kutilainen, O:: D.Rudolph + B.Kessler, (Xilone Levi Lorenzo - Jailendahls Reality Bites)

2.Exc. r.CAC Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

3.Exc. Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

BITCHES
Puppy class
1.VP Bright Action Bohmar 13.12.2006
B: B.Kombercova, O: M.Hromada, (Eikica Clever Clive - Airy Elfs Junos Beauty)

Intermediate class
1.Exc. CAC Candy Sugar Fi-It 25.11.2005
B:/O: J.Sirova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

2.Exc. r.CAC Tatanka Vitka Damask Silk 23.3.2006
B: N.Osvenskaja + Budza, O: MVDr.P.ZaŁkovß, (Estet Classic Feniks - Severny Elf Domino)

Open class
1.Exc. CAC, CACIB Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC, Pre-eminent Peg Ypsylon 20.11.2005
B: I.Wiszniewska, O: A.Juszczyk (All The Best Ypsylon - Xquisitte Dynasty Ypsylon)

Champion class
1.Exc. CAC, r.CACIB Rhetsgis Tell The World 18.6.2000
B: G.Balz, O: B.Kessler+D.Rudolph (Another Story Jay Gatsby - Rhetsgis Tell Another Story)

International Dog Show Bratislava SVK 18.08.2007
DOGS
Intermediate class
1.Exc. Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc, CAC, CACIB Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. r.CAC Showline Silent Wish 20.10.2001
B: K.C.Blutecher, O: I.K.Eggan, (Aroi Aryal Winter Time Blues - Sobers Avanti Of Showline)

3.Exc. Ice Image Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: P.Slastan, (Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

Champion class
1.Exc. CAC, r.CACIB Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC Joasis The Hunter 12.10.2004
B:: M.Kutilainen, O:: D.Rudolph + B.Kessler, (Xilone Levi Lorenzo - Jailendahls Reality Bites)

3.Exc. Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

BITCHES
Puppy class
1.VP Bright Action Bohmar 13.12.2006
B: B.Kombercova, O: M.Hromada, (Eikica Clever Clive - Airy Elfs Junos Beauty)

Intermediate class
1.Exc. CAC, r.CACIB Tatanka Vitka Damask Silk 23.3.2006
B: N.Osvenskaja + Budza, O: MVDr.P.ZaŁkovß, (Estet Classic Feniks - Severny Elf Domino)

2.Exc. r.CAC Candy Sugar Fi-It 25.11.2005
B:/O: J.Sirova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC, Pre-eminent Peg Ypsylon 20.11.2005
B: I.Wiszniewska, O: A.Juszczyk (All The Best Ypsylon - Xquisitte Dynasty Ypsylon)

Champion class
1.Exc. CAC Rhetsgis Tell The World 18.6.2000
B: G.Balz, O: B.Kessler+D.Rudolph (Another Story Jay Gatsby - Rhetsgis Tell Another Story)

Sighthound Specialty Bratislava SVK 17.08.2007
DOGS
Intermediate class
1.Exc. CAC Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc. CAC, specialty winner, Showline Silent Wish 20.10.2001
B: K.C.Blutecher, O: I.K.Eggan, (Aroi Aryal Winter Time Blues - Sobers Avanti Of Showline)

2.Exc, r.CAC Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

3.Exc. Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

Champion class
1.Exc. CAC Ice Image Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: P.Slastan, (Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

2.Exc. r.CAC Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

BITCHES
Intermediate class
1.Exc. CAC, Pre-eminent Peg Ypsylon 20.11.2005
B: I.Wiszniewska, O: A.Juszczyk (All The Best Ypsylon - Xquisitte Dynasty Ypsylon)

2.Exc, r.CAC Candy Sugar Fi-It 25.11.2005
B:/O: J.Sirova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc. CAC, specialty winner, BOB, 7BIG Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Club Dog Show Mlada Boleslav CZE 22.07.2007
DOGS
Intermediate class
1.Exc. Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc. British Lion of Nice's Greys 19.9.2004
B: L.Prokopfjeva, O: M.Kulhankova, (Jet's Something in the Way U Smile - Eikica Royal Rashel)

BITCHES
Puppy class
1.VP Black Beauty Bohmar 13.12.2006
B: B.Kombercova, O: J.Laszloova, (Eikica Clever Clive - Airy Elfs Junos Beauty)

2.VP Beautiful Mind Bohmar 13.12.2006
B: B.Kombercova, O: Ing.J.Markova, (Eikica Clever Clive - Airy Elfs Junos Beauty)

Open class
1.VG Eikica Goody-Goody Gaia 1.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova + H.Bockhaus, (Ch. Estet Classic Feibustjer - Ch. Eikica Waltzing Wanessa)

Champion class
1.Exc, CAC, BOB, 4BIG D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Honor class 1.Exc. Honor Class Winner, BIS Honor Class, Bunny X'Cellenta Decuma 15.10.2000
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova (Gaysyde Christmas Past - Aira Decuma)

National Dog Show Mlada Boleslav CZE 21.07.2007
DOGS
Intermediate class
1.Exc. CAC Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc. CAC, NW, BOB Eikica Go-On Gavin 1.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ch. Estet Classic Feibustjer - Ch. Eikica Waltzing Wanessa)

BITCHES
Puppy class
1.VP Black Pearl Bohmar 13.12.2006
B: B.Kombercova, O: E.Mizerova, (Eikica Clever Clive - Airy Elfs Junos Beauty)

Intermediate class
1.Exc. CAC Eikica High Hope Honey 22.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ich. Aroi Aryal Winter Time Blues - Ch. Eikica Pretty Penny)

Open class
1.Exc. CAC Eikica Goody-Goody Gaia 1.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova + H.Bockhaus, (Ch. Estet Classic Feibustjer - Ch. Eikica Waltzing Wanessa)

Champion class
1.Exc, CAC, NW D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. r.CAC Apokalyptika Zlaty Karlyt 26.8.2002
B:/O: K.Tyl, (Ich.Eikica Simon Says - Bona Ford Bohemia)

Club Dog Show KCHCH ADP Chlumec n/Cidlinou CZE 07.07.2007
DOGS
Puppy class
1.VP, Primus Puppy, nominovßn v soutý×i o nejhezŔÝ hlavu greye Estet Classic General For Decuma 10.12.2006
B: O.Onuchina+N.Kasemets, O: P.Lorencova (Gaysyde Christmas Spirit - Gaysyde Christmas Magic)

Intermediate class
1.Exc. Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc, CAC Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Champion class
1.Exc. CAC, Club Winner 2007, vÝtýz soutý×e o nejhez°Ý hlavu greye (greyhound with most beautiful head) Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc, r.CAC Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

BITCHES
Baby class
1.VP, Primus Baby Pearl von Monarchenhugel 1.2.2007
B: S.+S.Arnold, O: H.Jandlova-Bierhanslova (Karl von Monarchenhugel - Senspiration)

Puppy class
1.VP, Primus Puppy, nominovßn v soutý×i o nejlepÜÝ pohyb greye Beauty In My Eyes Bohmar 13.12.2006
B: B.Kombercova, O: E.+R.Dufkovi, (Eikica Clever Clive - Airy Elfs Junos Beauty)

2.VP Beautiful Mind Bohmar 13.12.2006
B: B.Kombercova, O: Ing.J.Markova, (Eikica Clever Clive - Airy Elfs Junos Beauty)

3.VP Black Pearl Bohmar 13.12.2006
B: B.Kombercova, O: E.Mizerova, (Eikica Clever Clive - Airy Elfs Junos Beauty)

Open class
1.Exc, CAC, nominovana v soutezi o nejhezci hlavu greye D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Champion class
1.Exc. CAC, Club Winner 2007, BOB, vitez souteze o nejlepsi pohyb greye (also best movement winner) Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC, nominovana v soutezi o nejlepsi pohyb greye Jet's I'm Up To It 3.1.2004
B: K.+E.Engh, O: E.Engh+E.Perkovski (Ch. Eikica Keep on Kio - Ch. Jet's Once Upon A Dream)

3.Exc. Apokalyptika Zlaty Karlyt 26.8.2002
B:/O: K.Tyl, (Ich.Eikica Simon Says - Bona Ford Bohemia)

International Dog Show Brno CZE 23.06.2007
DOGS
Intermediate class
1.Exc CAC Cooliskas Viper 27.6.2005
B: J.Krechowiecka, O: H.Wiener, (Cooliska Ban - Cooliska Cailin)

2.Exc. r.CAC Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc. CAC Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Champion class
1.Exc CAC, CACIB, BOB Ich. Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

2.Exc, r.CAC, r.CACIB Ich. Folow The White Rabbit Ypsylon 16.7.2003
B: I.Wiszniewska, O: R.Waclawik (Welcome to the Real World Ypsylon - Run to the Sun Ypsylon)

3.Exc Ich. Artus Of Camelot's Legend 15.6.2002
B: J.+M.Fischer, O: Ch.Reishofer, (Connor Crowe Di Kiltown Abbey - Noble Spirit Of Chelsea)

BITCHES
Intermediate class
1.Exc. CAC Cooliskas Vuelta 27.6.2005
B:: J.Krechowiecka, O:: J.Braunova, (Cooliska Ban - Cooliska Cailin)

Open class
1.Exc. CAC, CACIB Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Champion class
1.Exc, CAC, r.CACIB D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc r.CAC Kiltown Abbey Herne 12.4.2004
B: V.Passerino, O: Ch.Reishofer, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)


National Dog Show Dresden GER 17.06.2007 - group judge H.Suppan AUT
BITCHES
Open class
1.Exc, VDH, CAC, best bitch, BOB, BIG D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.VG Biene Maya von der Saalmuhle 21.10.2003
B: C.Smutzler, O: K.Hollrich (Collage's Gandhi - Damrak's Ardency Girl)

European Dog Show Zagreb HR 08.06.2007
DOGS
Baby class
1.VP Estet Classic Gonfalonier 10.12.2006
(Gaysyde Christmas Spirit - Gaysyde Christams Magic)

Youth class
1.VG Sobers Jerome 13.12.2005
(Bakara's Reimond At Solstrand - Sobers Era)

Intermediate class
1.Exc. CAC Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc CAC, CACIB, European Winner Fionn Clann Jagger Ailin 27.05.2005
(Windrock Fernando - Hyperion Midnight Garden)

2.Exc. r.CAC Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

3.Exc Trocadero Dell Attimo Fuggente 10.5.2005
(Jets Keep The Snake - Grande Corniche Dell Attimo Fuggente)

4.Exc Estet Classic Valiant Viking 25.5.2005
(Azravis Jailhouse Rock - Gaysyde Christams Magic)

Champion class
1.Exc CAC, r.CACIB Happy Hunter's Kind of Magic 13.11.2002
B: Fam. Knauber, O: Fam. Knauber, (Ch. Jet's Whatever You Like - Ch. Happy Hunter's High Coloured)

2.Exc r.CAC Epic Brave At Sobers 21.10.2001
(Jet┤s As You Like It - Sobers Bartsia)

3.Exc Estet Classic Ferrari 16.8.2003
(Eikica XXL - Gaysyde Christams Magic)

4.Exc Boldon Flashy Greyc 19.4.2004
(Jets Something In The Way U Smile - Eikica Royal Rashel)

Exc Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

Exc Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

VG Ice Image Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: P.Slastan, (Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

VG Artus Of Camelot's Legend 15.6.2002
B: J.+M.Fischer, O: Ch.Reishofer, (Connor Crowe Di Kiltown Abbey - Noble Spirit Of Chelsea)

BITCHES
Baby class
1.VP Estet Classic Glamours 10.12.2006
(Gaysyde Christmas Spirit - Gaysyde Christams Magic)

Youth class
1.Exc. CAJC, European Youth Winner Tatanka Vitka Damask Silk 23.3.2006
B: N.Osvenskaja + Budza, O: MVDr.P.ZaŁkovß, (Estet Classic Feniks - Severny Elf Domino)

Open class
1.Exc. CAC Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc r.CAC Paris Dell Attimo Fuggente 10.5.2005
(Jets Keep The Snake - Grande Corniche Dell Attimo Fuggente)

3.Exc Happy Hunter's Key To My Heart 13.11.2002
B: Fam. Knauber, O: Fam. Knauber, (Ch. Jet's Whatever You Like - Ch. Happy Hunter's High Coloured)

4.Exc Estet Classic Valley Lexus 25.5.2005
(Azravis Jailhouse Rock - Gaysyde Christams Magic)

Exc Airy Elfs Glamour Heart 20.4.2002
(Eikica Kingsize Kazz - Elfs Adeli Rain)

Exc Bakaras Alexanne 2.11.2005
(Bakaras Owem - Bakaras Roselyn-Amber)

VG Estet Classic Vanilla White Rose 25.5.2005
(Azravis Jailhouse Rock - Gaysyde Christams Magic)

Champion class
1.Exc CAC, CACIB, European Winner, BOB Epic Beautiful At Sobers 21.10.2001
(Jet┤s As You Like It - Sobers Bartsia)

2.Exc r.CAC, r.CACIB Happy Hunter's Keep The Secret 13.11.2002
B: Fam. Knauber, O: Fam. Knauber, (Ch. Jet's Whatever You Like - Ch. Happy Hunter's High Coloured)

3.Exc Karkatis Paloma Piccaso 7.7.2004
(Jets Whatever You Like - Latilla Dell Attimo Fuggente)

4.Exc Airy Elfs Gingerbread Heart 24.4.2002
(Eikica Kingsize Kazz - Elfs Adeli Rain)

Exc Kiltown Abbey Herne 12.4.2004
B: V.Passerino, O: Ch.Reishofer, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)


Exc Kiltown Abbey Herne 12.4.2004
B: V.Passerino, O: Ch.Reishofer, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)


Exc D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

International Dog Show Nitra SVK 03.06.2007 - Group judge Mrs.I.Vojtekova SVK
DOGS
Champion class
1.Exc. CAC, CACIB Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

BITCHES
Youth class
1.Exc. CAJC Tatanka Vitka Damask Silk 23.3.2006
B: N.Osvenskaja + Budza, O: MVDr.P.ZaŁkovß, (Estet Classic Feniks - Severny Elf Domino)

Open class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB, BIG Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Sighthound Specialty Vyskov CZE 02.06.2007
DOGS
Intermediate class
1.Exc. CAC Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc. CAC, Specialty Winner Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Champion class
1.Exc. CAC Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

2.Exc. r.CAC Bayan Christmas Decuma 15.10.2000
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova (Gaysyde Christmas Past - Aira Decuma)

BITCHES
Baby class
1.VP Black Pearl Bohmar 13.12.2006
B: B.Kombercova, O: E.Mizerova, (Eikica Clever Clive - Airy Elfs Junos Beauty)

Intermediate class
1.VG Embassy Explose Jumping Jet 3.10.2005
B:/O: M.Prochazkova, (Rugged Coast - Boogie-Woogie Jumping Jet)

Open class
1.Exc. CAC, BOB, Specialty Winner Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC Bunny X'Cellenta Decuma 15.10.2000
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova (Gaysyde Christmas Past - Aira Decuma)

3.Exc. Apokalyptika Zlaty Karlyt 26.8.2002
B:/O: K.Tyl, (Ich.Eikica Simon Says - Bona Ford Bohemia)

Champion class
1.Exc, CAC D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

International Dog Show Litomerice CZE 19.05.2007 - Group judge Mrs.Ing.R.Maresova CZE
DOGS
Intermediate class
1.Exc. CAC Eikica Go-On Gavin 1.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ch. Estet Classic Feibustjer - Ch. Eikica Waltzing Wanessa)

Open class
1.Exc, CAC, r.CACIB Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Champion class
1.Exc. CAC, CACIB Eikica Clever Clive 18.8.2003
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ch. Grandcru Lafite - Ch. Gamesome Teazel)

2.Exc. r.CAC Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

BITCHES
Intermediate class
1.Exc. CAC Eikica High Hope Honey 22.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ich. Aroi Aryal Winter Time Blues - Ch. Eikica Pretty Penny)

Open class
1.Exc. CAC, r.CACIB Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC Apokalyptika Zlaty Karlyt 26.8.2002
B:/O: K.Tyl, (Ich.Eikica Simon Says - Bona Ford Bohemia)

Champion class
1.Exc, CAC, CACIB, BOB, 4BIG D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

International Dog Show Praha CZE 28.04.2007 - Group judge Mrs.Mgr.B.Ovesna CZE
DOGS
Intermediate class
1.Exc. CAC Eikica Go-On Gavin 1.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ch. Estet Classic Feibustjer - Ch. Eikica Waltzing Wanessa)

Open class
1.Exc, CAC, CACIB, BOB, 2BIG Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. r.CAC Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

Champion class
1.Exc. CAC, r.CACIB Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC Ice Image Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: P.Slastan, (Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

BITCHES
Baby class
1.VP Black Pearl Bohmar 13.12.2006
B: B.Kombercova, O: E.Mizerova, (Eikica Clever Clive - Airy Elfs Junos Beauty)

Intermediate class
1.Exc. CAC, CACIB Eikica High Hope Honey 22.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ich. Aroi Aryal Winter Time Blues - Ch. Eikica Pretty Penny)

2.Exc, r.CAC Candy Sugar Fi-It 25.11.2005
B:/O: J.Sirova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc. CAC Apokalyptika Zlaty Karlyt 26.8.2002
B:/O: K.Tyl, (Ich.Eikica Simon Says - Bona Ford Bohemia)

Champion class
1.Exc, CAC, r.CACIB, D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. r.CAC Airy Elf S Halleys Comet 5.1.2003
B: R.Holusenkova & I.Bobkova, O: Ing.J.Markova, (Jet s No Pain No Gain - Elf s Exclusive Lettish Strip)

International Dog Show C.Budejovice CZE 21.04.2007 - Group judge Mr.V.Panuska CZE
DOGS
Intermediate class
1.Exc. CAC Eikica Go-On Gavin 1.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ch. Estet Classic Feibustjer - Ch. Eikica Waltzing Wanessa)

Open class
1.Exc, CAC, r.CACIB Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. r.CAC Artus Of Camelot's Legend 15.6.2002
B: J.+M.Fischer, O: Ch.Reishofer, (Connor Crowe Di Kiltown Abbey - Noble Spirit Of Chelsea)

Champion class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB, 2BIG Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

BITCHES
Intermediate class
1.Exc. CAC, CACIB Eikica High Hope Honey 22.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ich. Aroi Aryal Winter Time Blues - Ch. Eikica Pretty Penny)

Open class
1.Exc. CAC, r.CACIB Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)


Champion class
1.Exc. CAC Kiltown Abbey Herne 12.4.2004
B: V.Passerino, O: Ch.Reishofer, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)


International Dog Show Wieselburg AUT 14.04.2007 - Group judge Mrs.L.Ubrova CZE, Best Of Day judge Mrs.P.Aigner-Poduschka AUT
DOGS
Youth class
1.Exc. CAJC Katatjuta's Vasco Da Gama 30.10.2005
B: B.Koller, O: Z.Hong, (Ikarus Vom Monarchenhugel - Katatjuta's Savanna Queen)

Open class
1.Exc. CAC, r.CACIB Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Champion class
1.Exc. CAC, CACIB Artus Of Camelot's Legend 15.6.2002
B: J.+M.Fischer, O: Ch.Reishofer, (Connor Crowe Di Kiltown Abbey - Noble Spirit Of Chelsea)

BITCHES
Youth class
1.Exc. CAJC Tatanka Vitka Damask Silk 23.3.2006
B: N.Osvenskaja + Budza, O: MVDr.P.ZaŁkovß, (Estet Classic Feniks - Severny Elf Domino)

2.VG Katatjuta's Viola D'Amore 30.10.2005
B: B.Koller, O: H.Martin, (Ikarus Vom Monarchenhugel - Katatjuta's Savanna Queen)

Intermediate class
1.Exc. CAC Katatjuta's Virginia Woolf 30.10.2005
B: B.Koller, O: S.Rust, (Ikarus Vom Monarchenhugel - Katatjuta's Savanna Queen)

Open class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB, BIG, res. Best Of Day Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC, r.CACIB Katatjuta's Uyulala 16.6.2003
B:/O: B.Koller, (Moyou's D'Artagnan - Katatjuta's Savannah Queen)

3.Exc. Mount-Cashel Harriet 15.12.2004
B: Ch.Reichel, O: R.Birkel, (Tizznow - Fortis Katy)

Champion class
1.Exc. CAC Kiltown Abbey Herne 12.4.2004
B: V.Passerino, O: Ch.Reishofer, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)


Veteran class
1.Exc. Best veteran Katatjuta's Savannah Queen 11.4.1998
B:/O: B.Koller, (Rabbit Terminator Lewis - Genia Von Monarchenhugel)

2.Exc. Noble Spirit Of Chelsea 19.5.1995
B: F.E.Withlin-Kim, O: J.+M.Fischer, (Jets Apollon - Magic Spot Of Chelsea)

National Dog Show Nitra SVK 18.03.2007
BITCHES
Youth class
1.Exc. CAJC Slovak juniot winner Tatanka Vitka Damask Silk 23.3.2006
B: N.Osvenskaja + Budza, O: MVDr.P.ZaŁkovß, (Estet Classic Feniks - Severny Elf Domino)

Champion class
1.Exc, CAC, Slovak Winner, BOB, D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Club Dog Show C.Budejovice CZE 03.03.2007
Youth class
1.Exc. CAJC, Club junior winner Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc. CAC Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC British Lion of Nice's Greys 19.9.2004
B: L.Prokopfjeva, O: M.Kulhankova, (Jet's Something in the Way U Smile - Eikica Royal Rashel)

Champion class
1.Exc, CAC, Club Winner Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

BITCHES
Youth class
1.Exc, CAJC, Club junior winner Candy Sugar Fi-It 25.11.2005
B:/O: J.Sirova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Intermediate class
1.Exc. Eikica High Hope Honey 22.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ich. Aroi Aryal Winter Time Blues - Ch. Eikica Pretty Penny)

Champion class
1.Exc, CAC, Club Winner, BOB, 2BIG D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

International Dog Show Brno CZE 10.02.2007 - Group judge Mr.T.Havelka SVK
DOGS
Youth class
1.Exc. CAJC Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Intermediate class
1.Exc. CAC, CACIB Eikica Go-On Gavin 1.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ch. Estet Classic Feibustjer - Ch. Eikica Waltzing Wanessa)

Open class
1.Exc. CAC Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. r.CAC Artus Of Camelot's Legend 15.6.2002
B: J.+M.Fischer, O: Ch.Reishofer, (Connor Crowe Di Kiltown Abbey - Noble Spirit Of Chelsea)

Champion class
1.Exc. CAC, r.CACIB Airy Elf's Including The Love 24.5.2003
B: I.Bobkova, O: J.Sirova (Ich.Jet's Keep the Snake - Airy Elf's Forget Me Not)

BITCHES
Youth class
1.Exc. CAJC Tatanka Vitka Damask Silk 23.3.2006
B: N.Osvenskaja + Budza, O: MVDr.P.ZaŁkovß, (Estet Classic Feniks - Severny Elf Domino)

Intermediate class
1.Exc. Eikica High Hope Honey 22.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ich. Aroi Aryal Winter Time Blues - Ch. Eikica Pretty Penny)

2.Exc. Katatjuta's Viola D'Amore 30.10.2005
B: B.Koller, O: H.Martin, (Ikarus Vom Monarchenhugel - Katatjuta's Savanna Queen)

Open class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB, BIG Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)


Champion class
1.Exc. CAC, r.CACIB Kiltown Abbey Herne 12.4.2004
B: V.Passerino, O: Ch.Reishofer, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)


2.Exc. r.CAC Coffee Cream Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: Novakovi/P.Lorencova (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

International Dog Show Trencin SVK 28.01.2007
DOGS
Open class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Champion class
1.Exc, CAC, r.CACIB Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

BITCHES
Youth class
1.Exc. CAJC Tatanka Vitka Damask Silk 23.3.2006
B: N.Osvenskaja + Budza, O:: MVDr.P.ZaŁkovß, (Estet Classic Feniks - Severny Elf Domino)

National Dog Show Olomouc CZE 14.01.2007 - Group judge Mr.V.Panuska CZE
DOGS
Open class
1.Exc, CAC, National Winner, BOB, BIG Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Champion class
1.Exc, CAC Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

2.Exc, r.CAC Folow The White Rabbit Ypsylon 16.7.2003
B: I.Wiszniewska, O: R.Waclawik (Welcome to the Real World Ypsylon - Run to the Sun Ypsylon)

BITCHES
Youth class
1.Exc, CAJC Candy Sugar Fi-It 25.11.2005
B:/O: J.Sirova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc, CAC, National Winner D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Champion class
1.Exc, CAC Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)


International Dog Show Wels AUT 02.12.2006 - Group judge Mrs.D.Getzinger AUT
DOGS
Youth class
1.VG Katatjuta's Verdant Ikarus 30.10.2005
B: B.Koller, O: M.Holtzl, (Ikarus Vom Monarchenhugel - Katatjuta's Savanna Queen)

Intermediate class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB, 2BIG Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc CAC, r.CACIB Ich. Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

Champion class
1.Exc. Artus Of Camelot's Legend 15.6.2002
B: J.+M.Fischer, O: Ch.Reishofer, (Connor Crowe Di Kiltown Abbey - Noble Spirit Of Chelsea)

BITCHES
1.Exc. CAJC Katatjuta's Viola D'Amore 30.10.2005
B: B.Koller, O: H.Martin, (Ikarus Vom Monarchenhugel - Katatjuta's Savanna Queen)

Intermediate class
1.Exc. CAC, D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc. CAC, r.CACIB Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Champion class
1.Exc. CAC, CACIB Kiltown Abbey Herne 12.4.2004
B: V.Passerino, O: Ch.Reishofer, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)


International Dog Show Prague CZE 18.11.2006 - Group judge Mrs.O.Dolejsova CZE
DOGS
Youth class
1.Exc. CAJC Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc. CAC, CACIB Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Champion class
1.Exc CAC, r.CACIB Ich. Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O:: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

2.Exc. r.CAC Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

BITCHES
Intermediate class
1.Exc. CAC, r.CACIB Eikica High Hope Honey 22.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ich. Aroi Aryal Winter Time Blues - Ch. Eikica Pretty Penny)

2.Exc. r.CAC, D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB, 2BIG Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. Baby Girl Fi-It 25.8.2004
B:/O: J.Sirova, (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

3.Exc. Eikica Goody-Goody Gaia 1.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova + H.Bockhaus, (Ch. Estet Classic Feibustjer - Ch. Eikica Waltzing Wanessa)

World Dog Show Poznan POL 10.11.2006.
DOGS
Junior class - entry 18
1.Exc. CAJC Junior World Winner Jesterland Dreams Come True (Return To The Dreamm Ypsylon - Airy Elf`┤s High Energy)
2.Exc. Estet Clasic V.I.P. (Azravi`s Jailhouse Rock - Gaysyde Christmas Magic)
3.Exc. Trocadero Dell` Attimo Fuggente (Jet`s Keep The Snake - Grande Corniche Dell` Attimo Fuggente)
4.Exc. Eikica Guardian Glenn (Estet Classic Feibustjer - Eikica Waltzing Wanessa)

Intermediate class - entry 1
1.Exc. CAC Demoliton Man Decuma (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class - entry 13
1.Exc. CAC, CACIB, Wolrd Winner Sobers Hamilton (Epic Brave At Sobers - Sobers Cadelia)
2.Exc. r.CAC Epic Cool (Boughton Benvoluto - Epic Ambitious)
3.Exc. Eikica Cute┤n Gentle Casanova (Grandcru Lafite - Gamesome Teazel)
4.Exc. Gaysyde March Sunrise (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Champion class - entry 11
1.Exc. CAC, r.CACIB Estet Classic Feibustjer (Eikica XXL - Gaysyde Christmas Magic)
2.Exc. r.CAC Epic Brave At Sobers (Jet┤s As You Like It - Sobers Bartsia)
3.Exc. Caesar Windspiel Decuma (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)
4.Exc. My Camelot Sunrise Smoke (Seeswift Celtic Christmas - Gaysyde April Mist)

BITCHES
Junior class - entry 10
1.Exc. CAJC, Junior World Winner, BOB Junior Estet Clasic Valley Lexus (Azravi`s Jailhouse Rock - Gaysyde Christmas Magic)
2.Exc. Abigail White Wild Swan (Elf┤s Delightful Dandy - Airy Elf┤s Her Majesty)
3.Exc. Sobers Ibis (Fabian Del Marchese Di Rhieti - Sobers Duvalia)
4.Exc. Eikica High Hope Honey (Aroi Arial Wintertime Blues - Eikica Pretty Penny)

Intermediate class - entry 6
1.Exc. CAC Estet Clasic Vanilla White Rose (Azravi`s Jailhouse Rock - Gaysyde Christmas Magic)
2.Exc. r.CAC Eikica Goody-Goody Gaia (Estet Classic Feibustjer - Eikica Waltzing Wanessa)
3.Exc. Mistweave Moonshine (Grandcru Invergordon Atheart At Mistweave - Hubbestad The Morning After At Mistweave)
4.Exc. D'Bluebell Decuma (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class - entry 10
1.Exc. CAC Paloma Picasso Karkati (Jet┤s What Ever You Like It - Laitilla Dell┤Attimo Fuggente)
2.Exc. r.CAC Eikica Beauty Belisha (Eikica Lucky Luke - Eilkica Jewel Joice)
3.Exc. Chelsea Dell┤ Attimo Fuggente (Jet┤s Skyline O┤Attimo Fuggente - Fifth Avenue Dell┤Attimo Fuggente)
4.Exc. Artefakt Future Generation (Cyrano┤s Red Ryder - Hyperion┤s High Society)

Champion class - entry 11
1.Exc. CAC, CACIB, World Winner, BOB Jet┤s It┤s All Up To Me (Eikica Keep On Kio - Jet`s Once Upon A Dream)
2.Exc. r.CAC, r.CACIB Sobers Galathea (Epic Brave At Sobers - Sobers Dorienne)
3.Exc. Eikica Bonnie Lass (Eikica Lucky Luke - Eikica Jewel Joyce)
4.Exc. Grande Corniche Dell` Attimo Fuggente (Jet`s Skyline O` Attimo Fuggente - Diamond Florentine)

International Dog Show Nitra SVK 05.11.2006 - Group judge Mr.A.Foss NOR
DOGS
Intermediate class
1.Exc. CAC Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Champion class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB, 2BIG Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC, r.CACIB Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

BITCHES
Puppy class
1.VP Tatanka Vitka Damask Silk 23.3.2006
B: N.Osvenskaja + Budza, O:: MVDr.P.ZaŁkovß, (Estet Classic Feniks - Severny Elf Domino)

Intermediate class
1.Exc. CAC, CACIB D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc. CAC, r.CACIB Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Sighthound Specialty Nitra SVK 04.11.2006.
DOGS
Intermediate class
1.Exc. CAC Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc. CAC, Best Dog, BOB Ice Image Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: P.Slastan, (Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

2.VG Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Champion class
1.Exc. CAC Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

2.Exc r.CAC Ich. Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O:: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

BITCHES
Puppy class
1.VP Tatanka Vitka Damask Silk 23.3.2006
B: N.Osvenskaja + Budza, O:: MVDr.P.ZaŁkovß, (Estet Classic Feniks - Severny Elf Domino)

Intermediate class
1.Exc. CAC D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc. CAC, Best Bitch Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Intenational Dog Show C.Budejovice CZE 7.10.2006 - Group judge Mr.A.Kelemen
DOGS
Youth class
1.Exc. CAJC Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc. CAC British Lion of Nice's Greys 19.9.2004
B: L.Prokopfjeva, O: M.Kulhankova, (Jet's Something in the Way U Smile - Eikica Royal Rashel)

2.Exc. r.CAC Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Champion class
1.Exc CAC, CACIB Ich. Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:: Lorencova, O:: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

2.Exc. r.CAC, r.CACIB Airy Elf's Including The Love 24.5.2003
B: I.Bobkova, O: J.Sirova (Ich.Jet's Keep the Snake - Airy Elf's Forget Me Not)

3.Exc. Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

4.Exc. Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

BITCHES
Intermediate class
1.Exc. CAC, r.CACIB, D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB, 3BIG Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Intenational Dog Show Tulln AUT 30.09.2006
DOGS
Youth class
1.Exc. Junior winner Katatjuta's Verdant Ikarus 30.10.2005
B: B.Koller, O: M.Holtzl, (Ikarus Vom Monarchenhugel - Katatjuta's Savanna Queen)

Intermediate class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB Joasis The Hunter 12.10.2004
B:: M.Kutilainen, O:: D.Rudolph + B.Kessler, (Xilone Levi Lorenzo - Jailendahls Reality Bites)

BITCHES
Youth class
1.VG Katatjuta's Viola D'Amore 30.10.2005
B: B.Koller, O: H.Martin, (Ikarus Vom Monarchenhugel - Katatjuta's Savanna Queen)

Open class
1.Exc. CAC, CACIB Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC, r.CACIB Druidwood Karen Blixen 20.8.2001
B: N.Oliveri, O: F.Cinofila, (Sobers Beaumonde - Always Almighty Not Able Nikita)

Champion class
1.G Kiltown Abbey Herne 12.4.2004
B: V.Passerino, O: Ch.Reishofer, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)


National Dog Show Brno CZE 23.9.2006 - Group judge Mr.A.Mudra CZE
DOGS
Youth class
1.Exc. CAJC Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Champion class
1.Exc CAC, national winner, BOB, 2BIG Ich. Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:: Lorencova, O:: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

BITCHES
Youth class
1.Exc. CAJC Candy Sugar Fi-It 25.11.2005
B:/O: J.Sirova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Champion class
1.Exc. CAC, national winner Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

International Dog Show Leipzig GER 10.9.2006 - Group judge Mr.U.Fischer GER
DOGS
Youth class
1.Exc. junior VDH, BOS Eikica Go-On Gavin 1.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ch. Estet Classic Feibustjer - Ch. Eikica Waltzing Wanessa)

Open class
1.Exc. VDH, CAC, CACIB, Leipzig Winner Eikica Clever Clive 18.8.2003
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ch. Grandcru Lafite - Ch. Gamesome Teazel)

BITCHES
Youth class
1.Exc. junior VDH Eikica High Hope Honey 22.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ich. Aroi Aryal Winter Time Blues - Ch. Eikica Pretty Penny)

Intermediate class
1.Exc. VDH, CAC, CACIB, Leipzig winner, BOB, 3BIG D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. r.VDH, r.CAC, r.CACIB Virginia Of Starlight 11.10.2004
B: M.Salomoni, O: M.Muller, (Sheriff Joe Of Starlight - McManamans Dot)

3.Exc. Telltale's Amora 28.4.2005
B: Anna-Carin Falk, O: M.Bialoglowy, (Telegram Twist O'Fate - Rhetsgis Telltale)

International Dog Show KecskemÚt HUN 10.9.2006
DOGS
Champion class
1.Exc. CAC, CACIB Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

BITCHES
Open class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

National Dog Show Lipsko GER 9.9.2006
DOGS
Champion class
1.Exc. VDH, BOB Happy Hunter's Kindsize Cavalier 13.11.2002
B: Fam. Knauber, O: Fam. Knauber, Buchholz, (Ch. Jet's Whatever You Like - Ch. Happy Hunter's High Coloured)

BITCHES
Intermediate class
1.Exc. VDH, CAC Virginia Of Starlight 11.10.2004
B: M.Salomoni, O: M.Muller, (Sheriff Joe Of Starlight - McManamans Dot)

2.Exc. r.VDH, r.CAC D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

3.Exc. Telltale's Amora 28.4.2005
B: Anna-Carin Falk, O: M.Bialoglowy, (Telegram Twist O'Fate - Rhetsgis Telltale)

Club Show ADP KonopiÜtý CZE 9.9.2006
DOGS
Youth class
1.Exc. Enterprise View Jumping Jet 3.10.2005
B: M.Prochazkova, O: M.Sedlackova, (Rugged Coast - Boogie-Woogie Jumping Jet)

2.Exc. Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Intermediate class
1.Exc. CAC Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. r.CAC British Lion of Nice's Greys 19.9.2004
B: L.Prokopfjeva, O: M.Kulhankova, (Jet's Something in The Way U Smile - Eikica Royal Rashel)

Open class
1.Exc. CAC Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.VG Airy Elf's Including The Love 24.5.2003
B: I.Bobkova, O: J.Sirova (Ich.Jet's Keep the Snake - Airy Elf's Forget Me Not)

3.VG Cartney Joe Jumping Jet 3.9.2002
B: M.Prochazkova, O: M.Sedlackova (Living Split Of Lady Bell's Home - How Do You Do Riuna)

Champion class
1.Exc. CAC, club winner, BOB Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

2.Exc. r.CAC Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

3.G Ich. Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:: Lorencova, O:: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

BITCHES
Youth class
1.Exc. CAJC Candy Sugar Fi-It 25.11.2005
B:/O: J.Sirova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

2.Exc. Eikica Goody-Goody Gaia 1.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova + H.Bockhaus, (Ch. Estet Classic Feibustjer - Ch. Eikica Waltzing Wanessa)

3.Exc. Embassy Explose Jumping Jet 3.10.2005
B: M.Prochazkova, O: M.Prochazkova + P.Jandl, (Rugged Coast - Boogie-Woogie Jumping Jet)

Open class
1.Exc. CAC Airy Elf S Halleys Comet 5.1.2003
B: R.Holusenkova & I.Bobkova, O: Ing.J.Markova, (Jet s No Pain No Gain - Elf s Exclusive Lettish Strip)

2.Exc. Baby Girl Fi-It 25.8.2004
B:/O: J.Sirova, (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

Working class
1.VG Jodie Argument 31.5.2002
B: P.Jandl, O: P.Jandl + M.Prochazkova, (Rugged Coast - Ch. Anthea Sunset)

Champion class
1.Exc. CAC, club winner Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

International Dog Show Mlada Boleslav 2.9.2006
DOGS
Intermediate class
1.Exc. CAC, r.CACIB Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Champion class
1.Exc. CAC, CACIB Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:: Lorencova, O:: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

2.Exc. r.CAC Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

3.Exc. Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

BITCHES
Intermediate class
1.Exc. CAC, r.CACIB D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB, 1BIG Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. Baby Girl Fi-It 25.8.2004
B:/O: J.Sirova, (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

3.Exc. Apokalyptika Zlaty Karlyt 26.8.2002
B:/O: K. Tyl, (Ich.Eikica Simon Says - Bona Ford Bohemia)

International Dog Show Bratislava SVK 20.8.2006
DOGS
Intermediate class
1.Exc. CAC, r.CACIB Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc. CAC Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r,CAC Ice Image Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: P.Slastan, (Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

Champion class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB, 3BIG Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:: Lorencova, O:: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

2.Exc. r.CAC Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

3.Exc. Artus Of Camelot's Legend 15.6.2002
B: J.+M.Fischer, O: Ch.Reishofer, (Connor Crowe Di Kiltown Abbey - Noble Spirit Of Chelsea)

BITCHES
Intermediate class
1.Exc. CAC, r.CACIB D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc. CAC, CACIB Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.G Kiltown Abbey Herne 12.4.2004
B: V.Passerino, O: Ch.Reishofer, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)


International Dog Show Bratislava SVK 19.8.2006
DOGS
Intermediate class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc. CAC, r.CACIB Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC Ice Image Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: P.Slastan, (Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

Champion class
1.Exc. CAC Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

2.Exc. r,CAC Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:: Lorencova, O:: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

3.Exc. Artus Of Camelot's Legend 15.6.2002
B: J.+M.Fischer, O: Ch.Reishofer, (Connor Crowe Di Kiltown Abbey - Noble Spirit Of Chelsea)

BITCHES
Intermediate class
1.Exc. CAC, CACIB D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc. CAC, r.CACIB Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC Kiltown Abbey Herne 12.4.2004
B: V.Passerino, O: Ch.Reishofer, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)


Sighthound Specialty Donaueschingen GER 6.8.2006
DOGS
Intermediate class
1.Exc. VDH, CAC, Specialty Winner, BOB, BIS Joasis The Hunter 12.10.2004
B:: M.Kutilainen, O:: D.Rudolph + B.Kessler, (Xilone Levi Lorenzo - Jailendahls Reality Bites)

2.Exc. r.VDH Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

3.Exc. Wenonah Koronis 1.1.2005
B:: Gilpin, O:: B.Thiel, (Wenonah Martinet - Wenonah Whisper)

Open class
1.Exc. VDH, r.CAC Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.VDH, Kiltown Abbey Hogan 12.4.2004
B:/O: V.Passerino, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)


3.Exc. Kiltown Abbey Hal 12.4.2004
B:: V.Passerino, O:: R.Riviera, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)


Champion class
1.Exc. VDH Happy Hunter's Kind of Magic 13.11.2002
B: Fam. Knauber, O: Fam. Knauber, (Ch. Jet's Whatever You Like - Ch. Happy Hunter's High Coloured)

2.Exc. r.VDH Damraks Hangover 9.9.2002
B:: S.Hohenberger, O:: V.Kohlmeier, (Eikica Keep-on-Kio - Damraks Advance)

3.Exc. Telegram Twist O'Fortune 27.9.2001
B:: T.Rist, O:: V.Passerino, (Another Story Oliver Twist - Northwells Battle Royal)

BITCHES
Veteran class
1.Exc. Veteran Winner Happy Hunter's Grey Flannel 14.5.1996
B: Fam. Knauber, O: Fam. Knauber, (Gulds Towny Topstar - Happy Hunter's Coco Channel)

Junior class
1.VG Junior Winner Zorneagle's Kathy 14.4.2005
B:: G.Muller, O:: E.K.Sanger, (Tee Gee Special - Xena Guest)

2.VG Katatjuta's Viola D'Amore 30.10.2005
B:: B.Koller, O:: H.Martin, (Ikarus Vom Monarchenhugel - Katatjuta's Savannah Queen)

Intermediate class
1.Exc. VDH, CAC D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. r.VDH Collage's Nobility 19.3.2005
B:: Renner/Walther, O:: Renner/Amann (Nobility Of Goldenqueen - Collage's Gwendoline)

3.Exc. Collage's Never Say Never 19.3.2005
B:: Renner/Walther, O:: Dr.H.,M.Weidmann (Nobility Of Goldenqueen - Collage's Gwendoline)

Champion class
1.Exc. VDH, Specialty Winner Happy Hunter's Keep the Secret 13.11.2002
B:/O: Fam. Knauber, (Ch. Jet's Whatever You Like - Ch. Happy Hunter's High Coloured)

Sighthound Specialty Donaueschingen GER 5.8.2006
DOGS
Intermediate class
1.Exc. VDH Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. r.VDH Joasis The Hunter 12.10.2004
B:: M.Kutilainen, O:: D.Rudolph + B.Kessler, (Xilone Levi Lorenzo - Jailendahls Reality Bites)

3.Exc. Wenonah Koronis 1.1.2005
B:: Gilpin, O:: B.Thiel, (Wenonah Martinet - Wenonah Whisper)

Open class
1.Exc. VDH, CAC Snatcher's Adamant 25.3.2004
B:: B.Peterson, O: F.Belgherbi, (Aroi Aryal Winter Time Blues - Seaferer Demeuve)

2.Exc. r.VDH, r.CAC Kiltown Abbey Hogan 12.4.2004
B:/O: V.Passerino, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)


3.Exc. Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

4.Exc. Kiltown Abbey Hal 12.4.2004
B:: V.Passerino, O:: R.Riviera, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)


Champion class
1.Exc. VDH Specialty Winner, BOB Damraks Hangover 9.9.2002
B:: S.Hohenberger, O:: V.Kohlmeier, (Eikica Keep-on-Kio - Damraks Advance)

2.Exc. Happy Hunter's Kind of Magic 13.11.2002
B: Fam. Knauber, O: Fam. Knauber, (Ch. Jet's Whatever You Like - Ch. Happy Hunter's High Coloured)

3.Exc. Telegram Twist O'Fortune 27.9.2001
B:: T.Rist, O:: V.Passerino, (Another Story Oliver Twist - Northwells Battle Royal)

BITCHES
Veteran class
1.Exc. Veteran Winner Happy Hunter's Grey Flannel 14.5.1996
B: Fam. Knauber, O: Fam. Knauber, (Gulds Towny Topstar - Happy Hunter's Coco Channel)

Junior class
1.Exc. Junior Winner Zorneagle's Kathy 14.4.2005
B:: G.Muller, O:: E.K.Sanger, (Tee Gee Special - Xena Guest)

2.VG Katatjuta's Viola D'Amore 30.10.2005
B:: B.Koller, O:: H.Martin, (Ikarus Vom Monarchenhugel - Katatjuta's Savannah Queen)

Intermediate class
1.Exc. VDH, r.CAC D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. r.VDH Collage's Never Say Never 19.3.2005
B:: Renner/Walther, O:: Dr.H.,M.Weidmann (Nobility Of Goldenqueen - Collage's Gwendoline)

Open class
1.Exc. VDH, CAC, Specialty Winner Graal Quest Utter 4.7.2003
B:: A.Dumortier, O:: F.Belgherbi (Ch. Boughton Benvoluto - Ch. Graal Quest Now And Ever)

2.VG Blue Meanie 23.8.1999
B:: B.Hallows, O:: B.Ehlert, (Toms The Best - Point Blank)

Champion class
1.Exc. VDH Happy Hunter's Keep the Secret 13.11.2002
B:/O: Fam. Knauber, (Ch. Jet's Whatever You Like - Ch. Happy Hunter's High Coloured)

International Dog Show Szombhately HUN 22.7.2006
DOGS
Intermediate class
1.Exc. CAC, r.CACIB Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Champion class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:: Lorencova, O:: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

BITCHES
Open class
1.Exc. CAC, CACIB Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

National Dog Show Mlada Boleslav CZE 22.7.2006
DOGS
Open class
1.Exc CAC Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Champion class
1.Exc. CAC, national winner, BOB Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

2.Exc. r.CAC Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:: Lorencova, O:: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

BITCHES
Intermediate class
1.Exc. CAC D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc. CAC, national winner Baby Girl Fi-It 25.8.2004
B:/O: J.Sirova, (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

Working class
VG IasmÝnka Argument 6.7.2001
B: P.Jandl, O: P.Karel, (Afford Lickety Jumping Jet - Afra Mivel)

Champion class
1.Exc. CAC Apokalyptika Zlaty Karlyt 26.8.2002
B:/O: K. Tyl, (Ich.Eikica Simon Says - Bona Ford Bohemia)

International Dog Show Brno CZE 24.6.2006
DOGS
Puppy class
VP Coming To The Sun Fi-It 25.11.2005
B: J.Sirova, O: S.Dohnalova(Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Youth class
1.Exc. CAJC Eikica Go-On Gavin 1.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ch. Estet Classic Feibustjer - Ch. Eikica Waltzing Wanessa)

2.Exc. Cooliskas Viper 27.6.2005
B: J.Krechowiecka, O: H.Wiener, (Cooliska Ban - Cooliska Cailin)

Intermediate class
1.Exc. CAC Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc CAC Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

Working class
1.Exc. CAC, r.CACIB Ato Boldon Grefina 6.6.2002
B: J.Havlova, O: J.Braunova (Texasflower's Alvin - Seans Roller)

Champion class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB, 2BIG Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:: Lorencova, O:: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

Veteran class
1.Exc. All Living Jumping Jet 2.3.1997
B: M.Prochazkova, O: J.Braunova (Living Split Of Lady Bell's Home - Frigie Riuna)

BITCHES
Youth class
1.Exc. CAJC Cooliskas Vuelta 27.6.2005
B:: J.Krechowiecka, O:: J.Braunova, (Cooliska Ban - Cooliska Cailin)

2.Exc. Eikica High Hope Honey 22.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ich. Aroi Aryal Winter Time Blues - Ch. Eikica Pretty Penny)

Intermediate class
1.Exc. CAC, CACIB D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. Bloomy White Fi-It 25.8.2004
B: J.Sirova, O: P.Skrabalova (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

Open class
1.VG Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Sighthound Specialty Konopiste CZE 17.6.2006
DOGS
Youth class
1.Exc. CAJC, junior specialty winner Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. Eikica Go-On Gavin 1.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ch. Estet Classic Feibustjer - Ch. Eikica Waltzing Wanessa)

Intermediate class
1.Exc. CAC Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. British Lion of Nice's Greys 19.9.2004
B: L.Prokopfjeva, O: M.Kulhankova, (Jet's Something in The Way U Smile - Eikica Royal Rashel)

Open class
1.Exc CAC Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Champion class
1.Exc. CAC, specialty winner, BOB Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

2.Exc. r.CAC Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:: Lorencova, O:: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

BITCHES
Puppy class
VP Candy Sugar Fi-It 25.11.2005
B:/O: J.Sirova, (Ch. Airy Elf´s Including The Love - Bloomy White Decuma)

Youth class
1.Exc. CAJC, junior specialty winner D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. Eikica High Hope Honey 22.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ich. Aroi Aryal Winter Time Blues - Ch. Eikica Pretty Penny)

Open class
1.Exc. CAC, specialty winner Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Champion class
1.Exc. Apokalyptika Zlaty Karlyt 26.8.2002
B:/O: K. Tyl, (Ich.Eikica Simon Says - Bona Ford Bohemia)

Veteran class
1.Exc. best veteran Bona Ford Bohemia 8.12.1994
B: J.Klicman, O: K.Tyl (Belford Argument - Cherry Bitls)

International Dog Show Nitra SVK 4.6.2006
DOGS
Intermediate class
1.Exc. CAC Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. r.CAC Gruagach Autumn Nights 12.10.2004
B: J.Powell, O: S.Pincak, (Sobers Cadiac - Telegram Twist´N Turn)

3.VG British Lion of Nice's Greys 19.9.2004
B: L.Prokopfjeva, O: M.Kulhankova, (Jet's Something in The Way U Smile - Eikica Royal Rashel)

Open class
1.Exc. CAC Ice Image Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: P.Slastan, (Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

Champion class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB. BIG Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:: Lorencova, O:: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

2.Exc. r.CAC, r.CACIB Airy Elf´s Including The Love 24.5.2003
Breedr I.Bobkova, O: J.Sirova (Ich.Jet's Keep the Snake - Airy Elf´s Forget Me Not)

BITCHES
Intermediate class
1.Exc. CAC, CACIB D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. r.CAC, r.CACIB Baby Girl Fi-It 25.8.2004
B:/O: J.Sirova, (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

Open class
1.VG Gaysyde Marchioness 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.VG Airy Elf S Halleys Comet 5.1.2003
B: R.Holusenkova & I.Bobkova, O: Ing.J.Markova, (Jet s No Pain No Gain - Elf s Exclusive Lettish Strip)

International Dog Show Litomerice CZE 20.5.2006
DOGS
Intermediate class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc. CAC Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

Champion class
1.Exc. CAC, r.CACIB Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:: Lorencova, O:: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

BITCHES
Youth class
1.Exc. Dream Comes With Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: Dvorakova/Lorencova (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Intermediate class
1.Exc. CAC, CACIB D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc. CAC Airy Elf S Halleys Comet 5.1.2003
B: R.Holusenkova & I.Bobkova, O: Ing.J.Markova, (Jet s No Pain No Gain - Elf s Exclusive Lettish Strip)

Champion class
1.Exc. CAC, r.CACIB Cranberry Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: Z.Dvorakova/P.Lorencova (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)


International Dog Show Prague CZE 29.4.2006
DOGS
Intermediate class
1.Exc. CAC Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc. CAC, r.CACIB Imposant Imp Ruina 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

2.Exc r.CAC Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Champion class
1.Exc. CAC, CACIB Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:: Lorencova, O:: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

VG Eikica Clever Clive 18.8.2003
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ch. Grandcru Lafite - Ch. Gamesome Teazel)

BITCHES
Youth class
1.Exc. CAJC Eikica High Hope Honey 22.7.2005
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Aroi Aryal Winter Time Blues - Eikica Pretty Penny)

2.Exc. Dream Comes With Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: Dvorakova/Lorencova (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Intermediate class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB, 3BIG D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

VG Baby Girl Fi-It 25.8.2004
B:/O: J.Sirova, (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

Open class
1.VG Apokalyptika Zlaty Karlyt 26.8.2002
B:/O: K. Tyl, (Ich.Eikica Simon Says - Bona Ford Bohemia)

G Follow The Star Ypsylon 16.7.2003
Breedr I.Wiszniewska, O:: S.Skachova (Welcome to the Real World Ypsylon - Run to the Sun Ypsylon)

G Airy Elf S Halleys Comet 5.1.2003
B: R.Holusenkova & I.Bobkova, O: Ing.J.Markova, (Jet s No Pain No Gain - Elf s Exclusive Lettish Strip)


International Dog Show C.Budejovice CZE 22.4.2006
DOGS
Youth class
1.VG Cooliskas Viper 27.6.2005
B:: J.Krechowiecka, O:: H.Wiener, (Cooliska Ban - Cooliska Cailin)
Intermediate class
1.Exc. CAC Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc CAC, r.CACIB Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC Imposant Imp Ruina 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

Champion class
1.Exc. CAC, CACIB Dahmrak's Hangover 9.9.2002
B:: S.Hohenberger, O:: V.Kohlmeier GER (Eikica Keep-On-Kio - Dahmrak's Advance)
2.Exc. r.CAC Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:: Lorencova, O:: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

BITCHES
Youth class
1.VG Cooliskas Vuelta 27.6.2005
B:: J.Krechowiecka, O:: J.Braunova, (Cooliska Ban - Cooliska Cailin)

Intermediate class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB, 3BIG D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc. CAC, r.CACIB Airy Elf S Halleys Comet 5.1.2003
B: R.Holusenkova & I.Bobkova, O: Ing.J.Markova, (Jet s No Pain No Gain - Elf s Exclusive Lettish Strip)

National Dog Show Ostrava CZE 8.4.2006
DOGS
Intermediate class
1.Exc. CAC, National winner, BOB, 5BIG Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Champion class
1.Exc. CAC, Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B: Lorencova, O: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

BITCHES

Intermediate class
1.Exc. CAC, National winner Baby Girl Fi-It 25.8.2004
B:/O: J.Sirova, (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc. CAC Airy Elf S Halleys Comet 5.1.2003
B: R.Holusenkova & I.Bobkova, O: Ing.J.Markova, (Jet s No Pain No Gain - Elf s Exclusive Lettish Strip)

CRUFTS 2006 Birmingham UK
DOGS
SPEC JUN - Entries: 4 Abs: 1
1st, RCC MISTWEAVE MANAMANA (MR I C & MRS B SAVAGE & HARGREAVES-SAVAGE)
2nd WENONAH ZEUS (MR S C & MRS D R ALSTON)
3rd WENONAH ORPHEUS (MR S C & MRS D R ALSTON)

POST GRAD -Entries: 6 Abs: 1
1st TALISSAND MIDSOMMER MURDER AT POLDORY (MRS S M P TRESIDDER)
2nd GAYSYDE MARCH SUNRISE (MRS LORENCOVA)
3rd WYNDSMOOR CADFAEL OF CRINDLECARR (MISS M HAWKINS)
Res BARNESMORE BILLY THE KID (MR B, MRS R & MASTER H MOORE)
VHC ONCEMORE MARSHAL (MISS V BLAKE)

LIMIT - Entries: 9 Abs: 4
1st SOBERS HAMILTON [ATC AG00090ITA] (MR P & MRS B PRIMAVERA & AHRENS)
2nd GAYSYDE PEACE AT CHRISTMAS WITH PATLYNS (MRS C GRIFFITHS)
3rd EPIC COSY FOR BOUGHTON ShCM (IMP) (MISS C L BOGGIA)
Res MISTWEAVE MORSE CODE (MRS C J RISHWORTH)
VHC ONCEMORE MARSHAL (MISS V BLAKE)

OPEN - Entries: 9 Abs: 2
1st, CC, BOB CH AZRAMS RHYS JONES (MS E & MR J MCKNIGHT & ROBERTSON)
2nd CH MISTWEAVE MAKING WAVES (MR I C & MRS B SAVAGE & HARGREAVES-SAVAGE)
3rd TALISSAND MASTER MORPHEUS OF BLAKESKERRA (MS D R ISAAC)
Res IR CH SOBERS GARGOYLE (IMP) (MISS F THOMPSON)
VHC TALISSAND MYSTIC MALACHAI (MRS A MAYNARD)
HC CH CAESAR WINDSPIEL DECUMA [ATC AF00834CZE] (MRS LORENCOVA)
C WENONAH MARTINET (MESDAMES E A & M D GILPIN)

RACE - Entries: 5 Abs: 0
1st SMIFFYS GHOST (MRS C GRIFFITHS)
2nd TAKE A BACK SEAT (MRS L STRUNIN)
3rd ONCEMORE MARSHAL (MISS V BLAKE)
Res PEDAL AND CRANK (MR R EVANS EVANS)

BITCHES

VETERAN - Entries: 3 Abs: 1
Res JOHNS SMOKEY (MISS J P GLASPER)
VHC KEW PARK GEM (MISS L HACKLING)

SPEC JUN - Entries: 4 Abs: 0
1st MISTWEAVE MAKING MUSIC WITH RANSLEY (MR P W & MRS R A BARTLETT)
2nd MISTWEAVE MAISIE MAY (MRS K BOUCH)
3rd MISTWEAVE MY DELIGHT (MISS T PHIPPS)
Res WENONAH SERA (MESDAMES E A & M D GILPIN)

POST GRAD - Entries: 8 Abs: 0
1st SOBERS HANNAH (IMP) (M, C, B & P HOLDER, BOGGIA, AHRENS & PRIMAVERA)
2nd BARNESMORE BELLE STARR AT LOOKFAR (MISS P & MR J S ANDREW & AULD)
3rd TALISSAND ALLMINE AT POLDORY (MRS S M P TRESIDDER)
Res MISTWEAVE MY DELIGHT (MISS T PHIPPS)
VHC MISTWEAVE MAKING MAGIC AT RANSLEY (MR P W & MRS R A BARTLETT)

LIMIT - Entries: 6 Abs: 1
1st, BOS CC JUSTA DOT AT SOLSTRAND (MRS D KENIS PORDHAM)
2nd MISTWEAVE MAPLE AT GREATPLAINS (MRS S R RABEY-WILKINSON)
3rd SKYINGS EAGLE EYED EILA [ATC AG00091SWE] (MR P & MRS B PRIMAVERA & AHRENS)
Res CROSWOLLA BAY WILLOW AT LOOKFAR SHCM (MISS P & MR J S ANDREW & AULD)
VHC BABS PRIZE (MISS V BLAKE)

OPEN - Entries: 9 Abs: 0
1st, RCC, AM CH GRANDCRU TEANINICH ATHEART [ATC AF00507USA] (MRS M & MRS B STEELE & HARGREAVES-SAVAGE)
2nd JOLLY DELIGHTFUL OF GARTHFIELD (MR & MRS J TIRANTI)
3rd SOBERS GALATHEA (MR P & MRS B PRIMAVERA & AHRENS)
Res AZRAMS OCEAN DREAMS (MS E & MR J MCKNIGHT & ROBERTSON)
VHC TALISSAND ANNIE MOONSHINE (MRS A MAYNARD)
HC CH CRANBERRY DECUMA (MRS P LORENCOVA & Z DVORAKOVA)

RACE - Entries: 10 Abs: 0
1st CASAVERDE KATE (MRS C GRIFFITHS)
2nd BACK SEAT DRIVER (MRS L STRUNIN)
3rd POPPY JONES (MR D & MRS J ARMSTRONG)
Res TREATY SOCIETY (MISS J SADLER)
VHC ALLIS I DECLARE (MRS J A MCNAUGHT)

GOOD CIT - Entries: 2 Abs: 0
1st TREATY SOCIETY (MISS J SADLER)

Club Dog Show KCHCH C.Budejovice CZE 4.3.2006
DOGS
Junior class
1.Exc. CAJC, Junior club winner Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. British Lion of Nice's Greys 19.9.2004
B: L.Prokopfjeva, O: M.Kulhankova, (Jet's Something in The Way U Smile - Eikica Royal Rashel)

Intermediate class
1.Exc CAC, Club winner, BOB Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Open class
1.Exc. CAC Eikica Clever Clive 18.8.2003
B: H.Bockhaus, O: B.Kombercova, (Ch. Grandcru Lafite - Ch. Gamesome Teazel)
Champion class
1.Exc. CAC, Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B: Lorencova, O: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

BITCHES

Junior class
1.Exc. CAJC, Junior club winner D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Intermediate class
1.Exc. CAC, Airy Elf´s Juno´s Beauty 5.3.2004
Breedr I.Bobkova, O: B. V. Kombercova (Ch.Druidwood Follow The Rainbow - Airy Elf´s Forget Me Not)

Open class
1.Exc. CAC Follow The Star Ypsylon 16.7.2003
Breedr I.Wiszniewska, O:: S.Skachova (Welcome to the Real World Ypsylon - Run to the Sun Ypsylon)

2.Exc. r.CAC Airy Elf S Halleys Comet 5.1.2003
B: R.Holusenkova & I.Bobkova, O: Ing.J.Markova, (Jet s No Pain No Gain - Elf s Exclusive Lettish Strip)

Champion class
1.Exc. CAC, Club winner Cranberry Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: Z.Dvorakova/P.Lorencova (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

Top class
1.Exc. Top class winner Bunny X'Cellenta Decuma 15.10.2000
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova (Gaysyde Christmas Past - Aira Decuma)

International Dog Show Brno CZE 11.2.2006
DOGS
Open class
1.Exc CAC, r.CACIB Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC Imposant Imp Ruina 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

Champion class
1.Exc. CAC, CACIB Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B: Lorencova, O: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

BITCHES

Junior class
1.Exc. CAJC, BIS Junior D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Intermediate class
1.Exc. Brown Star Fi-It 25.8.2004
B: J.Sirova, O: J.Sirova/S.Snaselova (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB, 4BIG Cranberry Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: Z.Dvorakova/P.Lorencova (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

2.Exc. r.CAC, r.CACIB Baby Girl Fi-It 25.8.2004
B:/O: J.Sirova, (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

3.Exc. Airy Elf S Halleys Comet 5.1.2003
B: R.Holusenkova & I.Bobkova, O: Ing.J.Markova, (Jet s No Pain No Gain - Elf s Exclusive Lettish Strip)

4.Exc. Apokalyptika Zlaty Karlyt 26.8.2002
B:/O: K. Tyl, (Ich.Eikica Simon Says - Bona Ford Bohemia)

Exc. Follow The Star Ypsylon 16.7.2003
Breedr I.Wiszniewska, O:: S.Skachova (Welcome to the Real World Ypsylon - Run to the Sun Ypsylon)

Champion class
1.Exc. CAC Bunny X'Cellenta Decuma 15.10.2000
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova (Gaysyde Christmas Past - Aira Decuma)

International Dog Show Trencin SVK 29.1.2006
DOGS
Junior class
1.Exc. CAJC Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc CAC, CACIB, BOB, 2BIG Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

BITCHES
Junior class
1.Exc. CAJC, r.BIS Junior D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc. CAC, r.CACIB Airy Elf S Halleys Comet 5.1.2003
B: R.Holusenkova & I.Bobkova, O: Ing.J.Markova, (Jet s No Pain No Gain - Elf s Exclusive Lettish Strip)

Champion class
1.Exc. CAC, CACIB Coffee Cream Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: Novakovi/P.Lorencova (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

National Dog Show Olomouc CZE 14.1.2006
DOGS
Open class
1.Exc CAC Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Champion class
1.Exc CAC, National Winner, BOB, 4BIG Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B: Lorencova, O: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

BITCHES
Intermediate class
1.Exc. CAC Brown Star Fi-It 25.8.2004
B: J.Sirova, O: J.Sirova/S.Snaselova (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

Open class
1.Exc. CAC, National Winner Baby Girl Fi-It 25.8.2004
B:/O: J.Sirova, (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

Champion class
1.Exc. CAC Coffee Cream Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: Novakovi/P.Lorencova (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

International Dog Show Wels AUT 3.12.2005 - Mezinárodní výstava Wels Rakousko 3.12.2005
DOGS / PSI

Junior class
1.Exc. CAJC Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.VG Kaylab Of Resin Farm 1.3.2005
B: Y.Hostettler, O: M.Klingler, (Churchill Moyon's - Navarro's Jessica-Harmony)

Intermediate class
1.Exc CAC CACIB BOB 2BIG Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Champion class
1.Exc CAC r.CACIB Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B: Lorencova, O: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

2.Exc. r.CAC Artus Of Camelot's Legend 15.6.2002
B: J.+M.Fischer, O: Ch.Reishofer, (Connor Crowe Di Kiltown Abbey - Noble Spirit Of Chelsea)

BITCHES / FENY

Intermediate class
1.VG Kiltown Abbey Herne 12.4.2004
B: V.Passerino, O: Ch.Reishofer, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)


Open class
1.Exc. CAC CACIB Katatjuta's Uyulala 16.6.2003
B:/O: B.Koller, (Moyou's D'Artagnan - Katatjuta's Savannah Queen)

Champion class
1.VG Carnlanga Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: V.Slapnickova, (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

International Dog Show Kortrijk (Eurodogshow) BEL 20.11.2005 - Mezinárodní výstava Kortrijk Belgie 20.11.2005
DOGS / PSI

Junior class
1.Exc Rodeo Drive Dell Attimo Fuggente 4.12.2004
B: Minelli & Galli, O: D.Guenter, (Kingscreek Dell Attimo Fuggente - Panarea Dell Attimo Fuggente)

Open class
1.Exc r.CAC r.CACIB Epic Cool 1.3.2004
B: Almgren-Rosengren, O: Daenen-Bourguiba, (Ch. Boughton Benvoluto - Ch. Epic Ambitious)

2.Exc Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

3.Exc Ch. Royal Navy Blue des Dames du Lac 5.4.2000
B: Courtin-Deguines, O: Baillif, (Ch. Sobers Brasspur - Ch. Marjorie Cruelle des Dames du Lac)

4.Exc Graal Quest Up 4.7.2003
B:/O: A.Dumortier, (Ch. Boughton Benvoluto - Ch. Graal Quest Now And Ever)

Champion class
1.Exc CAC CACIB BOB Ch. Happy Hunter's Kind of Magic 13.11.2002
B: Fam. Knauber, O: Fam. Knauber, (Ch. Jet's Whatever You Like - Ch. Happy Hunter's High Coloured)

2.Exc Ch. Windspiel Northern Sheriff 14.12.2001
B: Newsham, O: Newsham, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Ch. Windspiel Northern Sea Dove)

3.Exc Ch. My Christmas Ice-Man 11.7.1999
B: Koren, O: Gielisse & Sordjan, (Ch. Windspiel Northern Snowman - Ch. Quattara Lile Marlen) BITCHES / FENY

Open class
1.Exc Ch. Rhapsody in Blue des Dames du Lac 5.4.2000
B: Courtin-Deguines, O: Baillif, (Ch. Sobers Brasspur - Ch. Marjorie Cruelledes Dames du Lac)

2.Exc Graal Quest Ucher 4.7.2003
B:/O: A.Dumortier, (Ch. Boughton Benvoluto - Ch. Graal Quest Now And Ever)

3.Exc Eikica Baronesse Babette 28.7.2003
B: H.Boeckhaus, O: G.Dills, (Eikica Lucky Luke - Eikica Jewel Joice)

4.VG Vesta De Bleu Manoir 1.3.2004
B: Lemoyne, O: K.Bruycker, (Rheavens Knight De Bleu Manoir - Rhea De Bleu Manoir)

Champion class
1.Exc CAC CACIB Ch. Windspiel Northern Savanna 30.11.2000
B:/O: Newsham, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Ch. Windspiel Northern Sea Dove)

2.Exc r.CAC r.CACIB Ch. Happy Hunter's Keep the Secret 13.11.2002
B:/O: Fam. Knauber, (Ch. Jet's Whatever You Like - Ch. Happy Hunter's High Coloured)

3.Exc Ch. My Camelot Double Lake 4.9.2002
B: Sordjan, O: Gielisse & Sordjan (Ch. Seeswift Celtic Christmas - Ch. My Christmas White Star)

4.Exc Ch. Cassandra Off Royal Line 4.8.2003
B: Langsberg, O: De Prins, (Collage's Eldorado x Artemis off Royal Line)

Sighthounds Specialty Kortrijk BEL 19.11.2005 - Speciální výstava chrtů Kortrijk Belgie 19.11.2005
DOGS / PSI

Junior class
1. VG Wenonah Koronis 1.1.2005
B: Gilpin, O: Thiel, (Wenonah Martinet - Wenonah Whisper)

Open class
1.Exc r.CAC Ch. Royal Navy Blue des Dames du Lac 5.4.2000
B: Courtin-Deguines, O: Baillif, (Ch. Sobers Brasspur - Ch. Marjorie Cruelle des Dames du Lac)

2.Exc Epic Cool 1.3.2004
B: Almgren-Rosengren, O: Daenen-Bourguiba, (Ch. Boughton Benvoluto - Ch. Epic Ambitious)

3.Exc Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.Rowe, O: Lorencova Pavlina, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Champion class
1.Exc CAC BOB BIS2 Happy Hunter's Kind of Magic 13.11.2002
B: Fam. Knauber, O: Fam. Knauber, (Ch. Jet's Whatever You Like - Ch. Happy Hunter's High Coloured)

2.Exc Windspiel Northern Sheriff 14.12.2001
B: Newsham, O: Newsham, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Ch. Windspiel Northern Sea Dove)

3.Exc Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B: Lorencova, O: Pavlina Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

4. VG Socrate de Bleu Manoir 10.9.2001
B: Haan, O: Toussaint, (Ch. Johan de Bleu Manoir - Ch. Oriente de Bleu Manoir)

BITCHES / FENY

Open class
1.Exc Ch. Rhapsody in Blue des Dames du Lac 5.4.2000
B: Courtin-Deguines, O: Baillif, (Ch. Sobers Brasspur - Ch. Marjorie Cruelledes Dames du Lac)

Champion class
1.Exc CAC Happy Hunter's Keep the Secret 13.11.2002
B:/O: Fam. Knauber, (Ch. Jet's Whatever You Like - Ch. Happy Hunter's High Coloured)

2.Exc r.CAC Windspiel Northern Savanna 30.11.2000
B:/O: Newsham, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Ch. Windspiel Northern Sea Dove)

3.Exc Cassandra off Royal Line 4.8.2003
B: Langsberg, O: De Prins, (Collage's Eldorado x Artemis off Royal Line)

National Dog Show Prague CZE 12.11.2005 - Národní výstava Praha ČR 12.11.2005
(judge Mr.A.Mudra CZE, entry 7 dogs)

DOGS / PSI

Junior class
1.Exc. CAJC Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Intermediate class
Champion class
1.Exc. CAC, National winner, BOB, 1BIG Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:, O: P.Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

2.Exc. r.CAC Imposant Imp Ruina 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

BITCHES / FENY

Junior class
1.Exc. CAJC D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class
1.Exc. CAC Follow The Star Ypsylon 16.7.2003
Breedr I.Wiszniewska, O:: S.Skachova (Welcome to the Real World Ypsylon - Run to the Sun Ypsylon)

Champion class
1.Exc. CAC, National Winner Cranberry Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: Z.Dvorakova/P.Lorencova (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

International Dog Show Nitra SVK 6.11.2005 - Mezinárodní výstava Nitra SVK 6.11.2005
(judge Mr.L.Erdos HUN, entry 6 dogs)

DOGS / PSI

Junior class
1.Exc. CAJC Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Intermediate class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.J.B.Rowe, O: P.Lorencova, (Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC, r.CACIB Ice Image Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: P.Slastan, (Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

BITCHES / FENY

Junior class
1.Exc. CAJC, res. BIS Junior D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class / třída otevřená
1.Exc. CAC, r.CACIB Airy Elf S Halleys Comet 5.1.2003
B: R.Holusenkova & I.Bobkova, O: Ing.J.Markova, (Jet s No Pain No Gain - Elf s Exclusive Lettish Strip)

Champion class
1.Exc. CAC, CACIB Coffee Cream Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: Novakovi/P.Lorencova (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

Sighthounds Specialty Nitra SVK 5.11.2005 - Speciální výstava chrtů Nitra SVK 5.11.2005
(judge Mr.R.Schill ROM, entry 6 dogs)

DOGS / PSI

Junior class
1.Exc. CAJC, Speicality Winner, BIS Junior Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. Gruagach Autumn Nights 12.10.2004
B: J.Powell, O: S.Pincak, (Sobers Cadiac - Telegram Twist´N Turn)

Intermediate class
1.Exc. CAC Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.J.B.Rowe, O: P.Lorencova, (Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

BITCHES / FENY

Junior class
1.Exc. CAJC D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Open class / třída otevřená
1.Exc. CAC Airy Elf S Halleys Comet 5.1.2003
B: R.Holusenkova & I.Bobkova, O: Ing.J.Markova, (Jet s No Pain No Gain - Elf s Exclusive Lettish Strip)

Champion class
1.Exc. CAC, Specialty Winner, BOB Coffee Cream Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: Novakovi/P.Lorencova (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

International Dog Show Dortmund GER 16.10.2005 - Mezinárodní výstava Dortmund Německo 16.10.2005
(judge Mrs.L.Ubrova CZE, entry 6 dogs)

DOGS / PSI

Junior class
1.Exc. JS VDH, BJ.S Karkatis Pablo Picasso 7.7.2004
(Jets Whatever You Like - Laitilla Dell Attimo Fuggente)

2.Exc. res.Jg.VDH Joasis The Hunter 12.10.2004
(Xilone Levi Lorenzo - Jailendahls Reality Bites)

3.Exc. Rodeo Dive Dell AttimoFugente 4.12.2004

Champion class
1.Exc. VDH, CACIB, BS Happy Hunters Kind Of Magic 13.11.2002
(Jets Whatever you Like - Happy Hunters High Coloured)

2.Exc. res.VDH Damraks Hangover 9.9.2002
(Eikica Keep-on-Kio - Damraks Advance)

3.Exc. Happy Hunters Kingsize Cavalier

4.Exc. Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:, O: P.Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

Exc. Damraks Catch The Coney 8.2.2001

Exc. Xceptional Gallant Ypsylon 27.9.2001

Open class
1.Exc. VDH, CAC, res.CACIB Epic Cool 1.3.2004
(Boughton Benvoluto - Epic Ambitious)

2.Exc. res.VDH, res.CAC Eikica Right-On Ranger 20.5.1999
(EikicaYankee Doodle Dandy - Gamesome Teaze)

3.Exc. Happy Hunters King Creole

BITCHES / FENY

Veteran class
1.Exc. veteran VDH Happy Hunters GreyFlannel 1.5.1996

Junior class
1.Exc. JS VDH, BJ.S Arabella Von Der Oelmuhle 7.7.2004
(Dahmraks Earth Quake - Bokamaro Farso)

2.Exc. Allegra Von Der Oelmuhle

Intermediate class
1.Exc. VDH, CAC, CACIB, BS, BOB Karkatis Paloma Picasso

Champion class
1.Exc. VDH, res.CACIB Eikica Wonder Whoopee 4.11.2000
(Eikica Marquis Mirage - Gamesome Teazel)

2.Exc. Niagara Dell Attimo Fuggente 13.11.2002

3.Exc. Happy Hunters Keep The Secret 13.11.2002

4.Exc. Cassandra Of royal Line 4.8.2003

Open class
1.Exc. VDH, CAC Eikica Bonnie Lass 28.7.2003
(Eikica Lucky Luke - Eikica Jewel Joyce)

2.Exc. res.VDH Naama Bay Dell Attimmo Fuggente 30.9.2003

International Dog Show C.Budejovice CZE 8.10.2005 - Mezinárodní výstava Č.Budějovice ČR 8.10.2005
(judge Mr.L.Erdos HUN, entry 6 dogs)

DOGS / PSI

Intermediate class
1.Exc. CAC, CACIB, BOB, 2BIG Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.J.B.Rowe, O: P.Lorencova, (Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC, r.CACIB Imposant Imp Ruina 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

Champion class / třída šampiónů
1.Exc. CAC, Ceasar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:/O: P.Lorencova, (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

2.Exc. r.CAC Airy Elf´s Including The Love 24.5.2003
Breedr I.Bobkova, O: J.Sirova (Ich.Jet's Keep the Snake - Airy Elf´s Forget Me Not)

BITCHES / FENY

Junior class / třída mladých
1.Exc. CAJC Brown Star Fi-It 25.8.2004
B: J.Sirova, O: J.Sirova/S.Snaselova (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

Open class / třída otevřená
1.Exc. CAC, CACIB Airy Elf S Halleys Comet 5.1.2003
B: R.Holusenkova & I.Bobkova, O: Ing.J.Markova, (Jet s No Pain No Gain - Elf s Exclusive Lettish Strip)

International Dog Show Tulln AUT 1.10.2005 - Mezinárodní výstava Tulln Rakousko 1.10.2005
(judge Mrs.L.Ubrova CZE, entry 6 dogs)

DOGS / PSI

Junior class / třída mladých
1.Exc. CAJC Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Intermediate class / mezitřída
1.Exc. CAC, CACIB, BOB, Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.J.B.Rowe, O: P.Lorencova, (Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Champion class / třída šampiónů
1.Exc. CAC, r.CACIB Artus Of Camelot's Legend 15.6.2002
B: J.+M.Fischer, O: Ch.Reishofer, (Connor Crowe Di Kiltown Abbey - Noble Spirit Of Chelsea)

BITCHES / FENY

Junior class / třída mladých
1.Exc. CAJC Kiltown Abbey Herne 12.4.2004
B: V.Passerino, O: Ch.Reishofer, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)


Open class / třída otevřená
1.Exc. CAC, CACIB Alraune Of Camelot's Legend 15.6.2002
B: J.+M.Fischer, O: J.+M.Fischer, (Connor Crowe Di Kiltown Abbey - Noble Spirit Of Chelsea)

2.Exc. r.CAC, r.CACIB Katatjuta's Unbelievable Sweetheart 16.6.2003
B: B.Koller, O: N.Holocsi, (Moyou's D'Artagnan - Katatjuta's Savannah Queen)

National Dog Show Brno CZE 24.9.2005 - Národní výstava Brno ČR 24.9.2005
(judge Mrs.L.Ubrova CZE, entry 10 dogs)

DOGS / PSI

Junior class / třída mladých
1.Exc. CAJC Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. Brigton Best Fi-It 25.8.2004
B: J.Sirova, O: M.Novotna (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

Intermediate class / mezitřída
1.Exc. CAC Imposant Imp Ruina 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

Open class / třída otevřená
1.Exc. CAC, National Winner, BOB, 3BIG Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.J.B.Rowe, O: P.Lorencova, (Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Champion class / třída šampiónů
1.Exc. CAC, Ceasar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:/O: P.Lorencova, (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

BITCHES / FENY

Junior class / třída mladých
1.Exc. CAJC D'Bluebell Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: P.Lorencova/J.Mercantova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

2.Exc. Brown Star Fi-It 25.8.2004
B: J.Sirova, O: J.Sirova/S.Snaselova (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

3.VG Bloomy White Fi-It 25.8.2004
B: J.Sirova, O: P.Skrabalova (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

Open class / třída otevřená
1.Exc. CAC, National Winner Airy Elf S Halleys Comet 5.1.2003
B: R.Holusenkova & I.Bobkova, O: Ing.J.Markova, (Jet s No Pain No Gain - Elf s Exclusive Lettish Strip)

Champion class / třída šampiónů
1.Exc. CAC Coffee Cream Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: Novakovi/P.Lorencova (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

Sighthounds Specialty Lendava SLO 17.9.2005 - Speciální výstava chrtů Lendava SLO 17.9.2005
(judge Mrs.S.Juutilainen FIN, entry 5 dogs)

DOGS / PSI

Intermediate class / mezitřída
1.Exc. CAC, Specialty Winner, BOB Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.J.B.Rowe, O: P.Lorencova, (Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Open class / třída otevřená
1.Exc. CAC, Ceasar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:/O: P.Lorencova, (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

Champion class / třída šampiónů
1.Exc. CAC Airy Elf´s Including The Love 24.5.2003
Breedr I.Bobkova, O: J.Sirova (Ich.Jet's Keep the Snake - Airy Elf´s Forget Me Not)

2.Exc. r.CAC My Camelot Sunrise Smoke 11.10.2001
Breedr V.Popovic, Z.Sordjan, O: S.C.Fila (Seeswift Celtic Christmas - Gaysyde April Mist)

BITCHES / FENY

Open class / třída otevřená
1.Exc. CAC, Specialty Winner My Camelot My Life 6.8.2003
Breedr V.Popovic, Z.Sordjan, O: S.Zelenjak (My Christmas Iceman - My Camelot Special Pearl)

International Dog Show Lendava SLO 17.9.2005 - Mezinárodní výstava Lendava SLO 17.9.2005
(judge Mr.E.Greg RSA, entry 4 dogs)

DOGS / PSI

Intermediate class / mezitřída
1.Exc. Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.J.B.Rowe, O: P.Lorencova, (Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Open class / třída otevřená
1.Exc. CAC, r.CACIB, Ceasar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:/O: P.Lorencova, (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

Champion class / třída šampiónů
1.Exc. CAC, CACIB, BOB My Camelot Sunrise Smoke 11.10.2001
Breedr V.Popovic, Z.Sordjan, O: S.C.Fila (Seeswift Celtic Christmas - Gaysyde April Mist)

2.Exc. r.CAC Airy Elf´s Including The Love 24.5.2003
Breedr I.Bobkova, O: J.Sirova (Ich.Jet's Keep the Snake - Airy Elf´s Forget Me Not)

International Dog Show Mlada Boleslav CZE 3.9.2005 - Mezinárodní výstava Mladá Boleslav ČR 3.9.2005
(judge Mr.Ing.L.Jancik CZE, entry 12 dogs)

DOGS / PSI

Puppy class / třída dorostu
1.Very promissing Day And Night Decuma 20.12.2004
B:/O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Intermediate class / mezitřída
1.Exc. CAC Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.J.B.Rowe, O: P.Lorencova, (Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Open class / třída otevřená
1.Exc. CAC, CACIB, BOB Ceasar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:/O: P.Lorencova, (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

2.Exc. r.CAC, r.CACIB Imposant Imp Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

Champion class / třída šampiónů
1.Exc. CAC Airy Elf´s Including The Love 24.5.2003
Breedr I.Bobkova, O: J.Sirova (Ich.Jet's Keep the Snake - Airy Elf´s Forget Me Not)

BITCHES / FENY

Junior class / třída mladých
1.Exc. CAJC Baby Girl Fi-It 25.8.2004
B:/O: J.Sirova, (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

Intermediate class / mezitřída
1.Exc. CAC, CACIB Airy Elf´s Juno´s Beauty 5.3.2004
Breedr I.Bobkova, O: B. V. Kombercova (Ch.Druidwood Follow The Rainbow - Airy Elf´s Forget Me Not)

Open class / třída otevřená
1.Exc. Apokalyptika Zlaty Karlyt 26.8.2002
B:/O: K. Tyl, (Ich.Eikica Simon Says - Bona Ford Bohemia)

2.Exc. Follow The Star Ypsylon 16.7.2003
Breedr I.Wiszniewska, O:: S.Skachova (Welcome to the Real World Ypsylon - Run to the Sun Ypsylon)

Working class / pracovní třída
1.Exc. CAC C´Est La Vie Jumping Jet 3.9.2002
Breedr M. Prochazkova, O: P.Karel (Living Split of Lady Bell´s Home - How Do You Do Riuna)

2.Exc. Iasminka Argument 6.7.2001
Breedr P.Jandl, O: P.Karel (Afford Lickety Jumping Jet - Afra Mivel)

Champion class / třída šampiónů
1.Exc. CAC, r.CACIB Coffee Cream Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: Novakovi/P.Lorencova (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

International Dog Show Bratislava SVK 21.8.2005 - Mezinárodní výstava Bratislava Slovensko 21.8.2005
(judge Mr.R.De Santiago Puerto Rico, entry 11 dogs)

DOGS / PSI

Junior class / třída mladých
1.Exc. CAJCBritish Lion of Nice's Greys 19.9.2004
B: L.Prokopfjeva, O: M.Kulhankova, (Jet's Something in The Way U Smile - Eikica Royal Rashel)

2.VG Gruagach Autumn Nights 12.10.2004
B: J.Powell, O: S.Pincak, (Sobers Cadiac - Telegram Twist´N Turn)

Intermediate class / mezitřída
1.Exc. CAC, r.CACIB Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.J.B.Rowe, O: P.Lorencova, (Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. Ice Image Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: P.Slastan, (Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

Open class / třída otevřená
1.Exc. CAC, CACIB Ceasar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:/O: P.Lorencova, (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

2.Exc. r.CAC Artus Of Camelot's Legend 15.6.2002
B: J.+M.Fischer, O: Ch.Reishofer, (Connor Crowe Di Kiltown Abbey - Noble Spirit Of Chelsea)

BITCHES / FENY

Puppy class / třída dorostu
1.Very promissing Dream Comes With Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: V.Slapnickova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Z Junior class / třída mladých
1.Exc. Brown Star Fi-It 25.8.2004
B:/O: J.Sirova, (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

Intermediate class / mezitřída
1.Exc. CAC r.CACIB Kiltown Abbey Herne 12.4.2004
B: V.Passerino, O: Ch.Reishofer, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)


Open class / třída otevřená
1.Exc. Carnlanga Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: V.Slapnickova, (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

Champion class / třída šampiónů
1.Exc. CAC, CACIB, BOB Cranberry Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: MVDr.Z.Dvorakova/P.Lorencova (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

International Dog Show Bratislava SVK 20.8.2005 - Mezinárodní výstava Bratislava Slovensko 20.8.2005
(judge Mr.Z.Gajic SLO, entry 11 dogs)

DOGS / PSI

Junior class / třída mladých
1.Exc. CAJC Gruagach Autumn Nights 12.10.2004
B: J.Powell, O: S.Pincak, (Sobers Cadiac - Telegram Twist´N Turn)

2.Exc. British Lion of Nice's Greys 19.9.2004
B: L.Prokopfjeva, O: M.Kulhankova, (Jet's Something in The Way U Smile - Eikica Royal Rashel)

Intermediate class / mezitřída
1.Exc. CAC, CACIB, BOB Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.J.B.Rowe, O: P.Lorencova, (Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. r.CAC Ice Image Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: P.Slastan, (Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

Open class / třída otevřená
1.Exc. CAC, r.CACIB Ceasar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:/O: P.Lorencova, (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

2.Exc. r.CAC Artus Of Camelot's Legend 15.6.2002
B: J.+M.Fischer, O: Ch.Reishofer, (Connor Crowe Di Kiltown Abbey - Noble Spirit Of Chelsea)

BITCHES / FENY

Puppy class / třída dorostu
1.Very promissing, 3rd best puppy Dream Comes With Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: V.Slapnickova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Z Junior class / třída mladých
1.Exc. CAJC Brown Star Fi-It 25.8.2004
B:/O: J.Sirova, (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

Intermediate class / mezitřída
1.Exc. CAC Kiltown Abbey Herne 12.4.2004
B: V.Passerino, O: Ch.Reishofer, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)


Open class / třída otevřená
1.Exc. CAC, r.CACIB Carnlanga Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: V.Slapnickova, (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

Champion class / třída šampiónů
1.Exc. CAC, CACIB Cranberry Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: MVDr.Z.Dvorakova/P.Lorencova (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

Club Dog Show Bratislava SVK 19.8.2005 - Klubová výstava Bratislava Slovensko 19.8.2005
(judge p.R.Podesta Chile, entry 11 dogs)

DOGS / PSI

Junior class / třída mladých
1.Exc. CAJC, Club Winner Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.J.B.Rowe, O: P.Lorencova, (Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc. British Lion of Nice's Greys 19.9.2004
B: L.Prokopfjeva, O: M.Kulhankova, (Jet's Something in The Way U Smile - Eikica Royal Rashel)

3.VG Gruagach Autumn Nights 12.10.2004
B: J.Powell, O: S.Pincak, (Sobers Cadiac - Telegram Twist´N Turn)

Intermediate class / mezitřída
1.VG Ice Image Riuna 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: P.Slastan, (Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

Open class / třída otevřená
1.Exc. CAC Ceasar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:/O: P.Lorencova, (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

Champion class / třída šampiónů

1.Exc. CAC Gaysyde Christmas Past 18.11.1996
B: B.B.Rowe, O: Z.Sordjan, (Gaysyde Christmas Cracker - Qattara Edie)

BITCHES / FENY

Puppy class / třída dorostu
1.Very promissing, BIS puppy Dream Comes With Decuma 20.12.2004
B: P.Lorencova, O: V.Slapnickova, (Telegram Twist O'Fortune - Pantewan Tessa)

Z Junior class / třída mladých
1.Exc. CAJC Brown Star Fi-It 25.8.2004
B:/O: J.Sirova, (Hard as a Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

Open class / třída otevřená
1.Exc. CAC Carnlanga Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: V.Slapnickova, (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

Champion class / třída šampiónů
1.Exc. CAC, Club Winner, BOB Cranberry Decuma 9.2.2003
B: P.Lorencova, O: MVDr.Z.Dvorakova/P.Lorencova (My Christmas Snow King - Pantewan Tessa)

2.Exc. My Camelot Irish Night 1.9.2000
B: Sordjan/Popovic, O: Z.Sordjan, (Gaysyde Christmas Past - Gaysyde April Mist)

Club Dog Show Le Blanc FRA 14.8.2005 - Klubová výstava Le Blanc Francie 14.8.2005
(judge dogs Mr.A.Dumortier FRA, bitches Mrs.P.Ide USA, entry 91 dogs)

DOGS / PSI

Junior class / třída mladých (10)
1.Exc. Joasis White Flag
2.Exc. Gaysyde March Sunrise
3.Exc. Chic et Beau Voir Venise et ....
4.Exc. Vahlion Black du Domaine de Pharamond
5.Exc. Christcile's Vulpin D'Oenone
6.Exc. Volthar du Domaine de Pharamond

Intermediate class / mezitřída (3)
1.Exc. Rcac Epic Cool
2.Exc. Christcile's Vaillant du Faing

Open class / třída otevřená (13)
1.Exc. CAC Ch. Int. Lux. Happy Hunter's Kind of Magic
2.Exc. Snatcher's Adamant
3.Exc. Int. Lux Ch. Eikica Zippo Light
4.Exc. Usus de Belouyeva
5.Exc. Int Ch. R'Heaven's Knight de Bleu Manoir
6.Exc. Ch. It. Bakara's Raemond at Solstrand

Excellent
Caesar Windspiel Decuma
Uskhan de la Haultiere
Ungaro de Bleu Manoir
Christcile's Scott
Ulhan du Domaine de Pharamond
Thunder Race Blue Marvellous Sugar

Champion class / třída šampiónů (3)
1.Exc. RBIS Int. It. Sk Ch. EuW 03'05 Epic Brave at Sobers
2.Exc. Multi Ch. Royal Navy Blue des Dames du Lac

BITCHES / FENY

Junior class / třída mladých (8)
1.Exc. BIS Junior Sobers Harriet
2.Exc. Venitian Night de Bleu Manoir
3.Exc. Bakara's Vanille
4.Exc. Volkhanic Angel du Domaine de Paramond
5.Exc. Veah du Domaine de Pharamond

Intermediate class / mezitřída (2)
1.Exc. CAC Snatcher's Ruby'n Pearl
2.Exc. Utica Holly Cow des Legendes du Moyen-Age

Open class / třída otevřená (19)
1.Exc. Romane de Bleu Manoir
2.Exc. Int Sp. Ch. Bakara's Oana
3.Exc. EUW'05 Sobers Galathea
4.Exc. R de Famille de la Haultiere
5.Exc. Int. Lux. Ch. Happy Hunter's Keep the Secret
6.Exc. Cranberry Decuma

Excellent
Graal Quest Unice
Sommerset de Saint Colomban
Graal Quest Utter

Champion class / třída šampiónů (7)
1.Exc. BIS Int It. S Ch. EuW'04 Epic Beautiful at Sobers
2.Exc. Inc Ch LSP Sable Sky de Saint Colomban
3.Exc. Fr. Lux Ch JWW'03 Joasis Let's Go Crazy
4.Exc. Multi BIS - SBIS F. Sp Ch. Bakara's Rosely-Amber
5.Exc. Fr. B. Ch. Sublime de Bleu Manoir

International Dog Show Oberwart AUT 30.7.2005 - Mezinárodní výstava Oberwart Rakousko 30.7.2005
(judge Mr.S.Sinko SLO, entry 3 dogs)

DOGS / PSI

Intermediate class / mezitřída
1.Exc. CAC, CACIB, BOB Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.J.B.Rowe, O: P.Lorencova, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

Open class / otevřená třída
1.Exc. CAC, r.CACIB Artus Of Camelot's Legend 15.6.2002
B: J.+M.Fischer, O: Ch.Reishofer, (Connor Crowe Di Kiltown Abbey - Noble Spirit Of Chelsea)

BITCHES / FENY

Intermediate class / mezitřída
1.Exc. CAC Kiltown Abbey Herne 12.4.2004
B: V.Passerino, O: Ch.Reishofer, (Telegram Twist O'Fortune - Kiltown Abbey Eilis)


National Dog Show Mlada Boleslav CZE 23.7.2005 - Národní výstava Mladá Boleslav ČR 23.7.2005
(judge Mrs.V.Sosnova CZE, entry 7 dogs)

DOGS / PSI

Puppy class / třída dorostu
1.Very prom. Demolition Man Decuma 20.12.2004
B:, O: P.Lorencova, (Telegram Twist O'Fortune - Pentewan Tessa)

Open class / otevřená třída
1.Exc. CAC Gaysyde March Sunrise 21.3.2004
B: B.J.B.Rowe, O: P.Lorencova, (Ch. Baldrey Not So Smart With Buebezi - Patlyns Snow White)

2.Exc.r. CAC Imposant Imp Ruina 7.11.2003
B: R.Dufkova, O: R.a E.Dufkova, (Ich.Eikica Simon Says - Honoris Causa Riuna)

Champion class / třída vítězů
1.Exc. CAC, National winner, BOB, 4BIG Caesar Windspiel Decuma 9.2.2003
B:, O: P.Lorencova, (My Christmas Snow King - Pentewan Tessa)

BITCHES / FENY

Yount class / třída mladých
1.Exc. CAJC Brown Star Fi-it 25.8.2004
B: J.Sirova, O: J.Sirova & S.Snaselova, (Ich.Hard As A Rock Ypsylon - Bloomy White Decuma)

Open class / otevřená třída
1.Exc. CAC Airy Elf S Halleys Comet 5.1.2003
B: R.Holusenkova & I.Bobkova, O: Ing.J.Markova, (Jet s No Pain No Gain - Elf s Exclusive Lettish Strip)

Champion class/ třída vítězů
1.Exc. CAC, National winner Apokalyptika Zlaty Karlyt 26.8.2002
B:, O: K. Tyl, (Ich.Eikica Simon Says - Bona Ford Bohemia)


© 1994-2006 Decuma Greyhounds :: design by schiffo.

TOPlist